Deleter

*CARNIFEX*

Kopírka Japonských ducharín, ktorá v roku 2022 vďaka prvkom ktoré využíva, už nemôže nijak mimoriadne oslniť. Na jeden krát ako 100 krát vylúhovaný čaj to ujde, ako film, ktorý by si mal divák pamätať - ani omylom. Každopádne, dalo sa to čakať. Veď ide o Filipínsku ducharinu, ktoré sú s pravidelnosťou tak priemerné, ako výkony Dunajskej Stredy pod Guľom. V závere lepšie, úvodných 60 minút tragédia .. ()

JASON_X

Slibně se rozvíjející temný duchařský příběh se bohužel ke konci postupně zvrtne do lehce chaotického mindfucku. Kdyby se rejža nesnažil být originální a neotřelý, udělal by v tomhle případě líp. Nicméně film své nesporné kvality má. Třeba krásnou, asijsky odtažitou kočku v hlavní roli. A nebo našincům nabídne zajímavý pohled do tamní zaměstnanecké reality: většinu dne zírat do monitoru a oklikávat stovky retardovaných domácích videí, v mezičasech přespávat na takřka vězeňské pryčně v jakémsi temném kamrlíku a od tyranského šéfa dostávat v lepším případě klepky pro delší výdrž, nebo v tom horším se od něho nechat ochmatávat. Tak o tom se našim kancelářským ženuškám může jen zdát! ()

ricci.s

Od Filipíncov obvykle veľa nečakám, takže pre mňa je Deleter až prekvapivo dobrý. Hlavná hrdinka pracuje ako moderátorka, ktorá má na starosti triedenie explicitných videí na sociálnych platformách. To by bola taká robota pre mňa. Ale keď jej kolegovia začnú páchať samovraždy, sranda končí. Film síce patrí k duchárskemu žánru, ale žiaden strach, otravnú vlasaticu tu nenájdeme. Namiesto toho nás čaká desivé prostredie kancelárie, brutálne videá a budovanie tiesnivej atmosféry. A v neposlednom rade, asi trikrát som sa dobre zľakol. Horor možno patrí k tým pomalším, ale konečne niečo, čo dokázalo vydesiť (odporúčam samozrejme sledovať v noci). ()