Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dan9K

Vy jste tak nechutně puritánští. "Oh, nahá těla! Chce se mi blinkat!" To se asi musíte koupat ve vlastních zvratcích, když se v té vaně vidíte. Jak mi bylo líto, že jsem nejdříve viděl kratší verzi. Tu, která je ta "normálnější", nicméně nedlouho poté jsem si vychutnal i tu delší a stálo to za to, celý film to posunuje mnohem výš :-) . Malcolm McDowell zahrál roli skvěle, napadalo mě celou dobu, že se pro ní narodil, ovšem takových on má víc. Možná, že bych to hodnocení z důvodu až přílišně úzkého zaměření celé story, viděl tak na tři, ale je mi tenhle snímek hrozně sympatický a když vidím, jak ho odstřelujete jen kvůli tomu, že je jiný, nemůžu se ho nezastat. Scéna s tím dokonalým strojem na usekávání hlav byla výborná a vyvolala ve mně snad i empatii... ()

Frajer42

Rozhodl jsem se vidět tu takzvanou "hardcore" verzi. Nikoli proto, že bych snad byl nějakým úchylem. Nýbrž proto, abych nebyl o nic ochuzen a aby moje hodnocení mělo maximální váhu. Z mého neodborného pohledu se jednalo o naprosto vynikající vykreslení dané doby. Čestný člověk byl špatný Říman. Bohužel se daná pravda zachovala dodnes. Respektive si takhle nějak danou dobu představuji já. Co si budeme povídat. V letech 37 až 41 přeci jen nebylo kulturní vyžití na kdovíjaké úrovni. Lidé mohli tu a tam zajít na nějaké ty krvavé hry, ale to bylo vesměs všechno. Není tedy divu, že se velké oblibě těšilo souložení, a to s kýmkoli, kdekoli a kdykoli. Kdybych v dané době žil, tak bych také souložil. Tento snímek je pornem, které disponuje tím vůbec nejlepším dějem, jaký jsem v daném žánru měl štěstí vidět, a proto jsem se zkrátka nenudil. Hadů, bobrů a kůzlatek vám před očima proběhne opravdu hodně, ale bylo to zkrátka nutné k navození té správné dobové atmosféry. Pozastavovat se nad tím je naprostá sprostost, kterou daný člověk poukazuje tak maximálně na svoji obrovskou omezenost. Pokud člověk ve zdraví neustojí pohled na pár pohlavních orgánů, tak potom není takový člověk ani kouskem duše schopný pochopit mentalitu dané doby, která ovlivnila a stále ovlivňuje naši dobu mnohem více, než si je většina populace schopna připustit. Zdejší moralisté by se měli pozastavovat spíše nad tím, proč se na této databázi objevují reklamy na vibrátory, které mají se světem filmů nulovou souvislost. Kromě sprosťáren snímek nabízí také vynikající příběh o moci a vším s mocí spojeného. Trošku mě mrzí, že si toho málokdo všimne. Možná by stačilo, kdyby se diváci nekoukali na snímek s plným šourkem, či vlhkým rozkrokem. ()

Joker Punx

No jo úžasná devadesátá léta videopůjčoven! :D Taky jsme to měli z půjčovny na VHS a samozřejmě to byla ta dlouhá verze - Né pak ta vystřižená v papírovém DVD obalu z trafiky posraný :D No co k tomu napsat - Malcolm McDowell je magor, psychouš, pekelně zvrácenej - Lidská zrůda prostě :D Mrdá svojí sestru, spí s koněm v posteli, vyžívá se v mučení a tak dále. Malcolm McDowell to zahrál brutálně - Jedna z jeho nejlepších rolí v jeho kariéře. Atmosféra té doby - Starověký Řím - Skvěle udělaný. Od Tinta Brasse jsem viděl jenom dva filmy - Tohle a pak na TV Nova erotický film z roku 1998 - Vášnivá Lola. Ten prasák koukám ještě žije :D 89 let - Slušný :D Samozřejmě Peter O'Toole jako Tiberius - Předchůdce Caliguly - Byl taky pěkně zvrácenej magor :D I když tam herec neměl moc prostoru, protože brzy zemře ve filmu - O'Toole to zahrál taky skvěle. Samozřejmě další skvělá postava - Helen Mirren jako římská císařovna a poslední manželka Caliguly Milonia Caesonia, byla taky skvělá - Pro Helen Mirren jsem měl vždycky slabost - Zamlada to byla fakt sexy kočička :) A filmů jsem s ní už viděl dost. Skvělá anglická herečka :) S Malcolmem jsem ji viděl ještě ve filmu Šťastný to muž (1973) - To byl taky skvělej filmek. Líbí se mi že do filmu dali na férovku i rovnou pornografii - Aby to mělo tu správnou autentickou atmosféru té doby starého Říma - Skvělý! Účinkovaly tam ženy z firmy Penthouse :D Film je to brutální, drsný a pěkně zvrácený - Scény vražd taky nechutný - Dobře natočený. Jako na tu dobu fakt dobře zpracovaný. Když jsem to viděl poprvé, čuměl jsem jak dobře je to udělaný. O Caligulovi maj dobrej song E!Ečka - To je jasný! :D Na tenhle film nezapomenu. Malcolm McDowell je pán herec. Pro mě určitě mnohem zajímavější jeho role Caliguly než clockwork Alex DeLarge i když to je taky moc dobrá postava. Tenhle film by si zasloužil víc procent - Historické brutální porno ze Starověkého Říma! Skvělé filmové dílo tohle. ()

Jillen odpad!

...to bylo trochu moc, nebudu tvrdit, že jsme v životě neviděl porno a že nevím, že Caligula byl blázen a úchyl, ale ten film je tak úmorně nudně natočenej, že jediný čim baví je fakt, že se tam š*ustá...a já nemám potřebu koukat na film, který má 2 apůl hodiny abych se bavil pornem. Na masturbaci mi stačí 5 minut. ()

S.Quentin QUALE

Kdysi dávno jsem jako asi tak dvanáctiletej tento film nedopopatření viděl, tedy přesněji řečeno část z něho, než mi po zásluze nařezáno. Co já vím proč jsem si na něj vzpomněl až teď, každopádně na mě zapůsobil stejně pozitivně jako před lety. Scéna s mašinou na sekání hlav mi utkvěla v paměti ze všeho nejvíc a její síla nevyprchala. Já nemám znalosti historie na to, abych tady mohl tvrdit že to tak v Řimě vypadalo, ale klidně se přiznám, že Brassovi totu variantu žeru aji s navijákem. Kontroverzní snímek určitě, ale třeba v porovnání se Saló se jedná o film na uzdě udržený. 85% ()

• Jugoslavský hřebec jménem Davide byl obsazen jako Caligulův kůň Incitatus. (Kulmon)
  • Scenárista George Vidal posiloval ve svém scénáři postavu Caligulova předchůdce Tiberia. Režisér Tinto Brass její rozsah značně seškrtal - připadala mu moc ukecaná. (Rodriguez)

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)