Epizody(40)

Liu Shao (Lulu Xu) je obyčejné osmileté děvče z bohaté rodiny. Jednoho dne potká tajemného muže, se kterým prožije tři dny plné štěstí, které navždy změní její osud. V den jejich 18. narozenin se ji pokusí zabít královna démonů Ao Hen (Zihan Chen), ale zachrání ji lovec démonů Lu Li (Vin Zhang). Spolu pak odejdou na panství Wu Yanghou, kde se pod ochranou nesmrtelných kultivují smrtelníci k boji proti démonům. Liu Shao se postupně zdokonalí v bojových uměních a spolu s Lu Li najde mnoho nových přátel, ale i nepřátel. Ani jeden z nich totiž netuší, jaký je jejich skutečný původ a že láska mezi nimi je nemožná. Nebo snad ano? (Faramir)

Faramir

Plný počet * si seriál zasloužil především za přenádherný vizuál. Neonové barvy podvodního světa, vrcholky hor v oblacích pohádkového světa jsou možná krásnější než v Avatarovi 1 a 2 dohromady. Také kostýmy plně dostojí kategorizaci seriálu - "kostýmní drama". Kombinacemi černé a bílé se tvůrci snažili vystihnout na které straně jin-jangového kruhu se postava právě nachází, a že to některé z nich neměly jednoduché - v průběhu seriálu změnili několikrát stranu. Také mužský svatební oblek pošitý tisíci rubíny jsem ještě neviděl. Co mi trochu pokazilo dojem byl konec resp. konce, kdy jsem moc nepochopil záměr tvůrců a tak nějak mi připadlo, že se na závěr pohádali producent, režisér a scénárista a každý to chtěl zakončit po svém a protože ani jeden z nich neměl sílu přehlasovat ty ostatní, natočili je všechny a s hodně chabým vysvětlením je všechny použili. A na závěr, něco obecnějšího, k tomu, co jistý typ lidí, včetně mě, na těchto seriálech přitahuje. Hlavní hrdina několikrát odnáší zraněnou hrdinku v náručí, přes mnohé nevraživé pohledy a všichni tak nějak víme, že ona je v absolutním bezpečí. Dámy a pánové, kteří jste milovníky těchto seriálů - kdo z vás by v tu chvíli nechtěl být na místě hrdinky/hrdiny, a to včetně její postavy mající max. tak 50 kilo? ;-) ()