Unlicensed Cemetery: The John Wayne Gacy Murders

všechny plakáty

*CARNIFEX*

John Wayne Gacy bol odsúdený za brutálne vraždy 33 mladých mužov, no mnohí sú do dnešného dňa presvedčení, že celkový počet mŕtvych by mohol byť oveľa vyšší. Jeho dom, bol totiž doslova a do písmena pohrebiskom, pričom nie je celkom zrejmé, koľko pozostatkov obetí sa vlastne podarilo objaviť. Krátky, dobrý dokument, pričom v záverečnej tretine sa divák dočká niekoľkých autentických záberov z prehľadávania priestorov pod barákom Gacyho. Čo sa týka samotnej polemiky ohľadom počtu obetí. Dokument vznikol v roku 2002, čo je už 22 rokov, pričom počet zavraždených by na jednej stránke mohol byť vyšší, no skôr z dôvodu nepreskúmaného územia na pozemku matky, kde by sa údajne mali nachádzať ďalšie telá. Na druhú stranu musím povedať, že od kedy som videl dokument "The Clown and the Candyman", ktorý je v prípade Gacyho osoby doslova a do písmena najkontroverznejší, tak už mi nič nepríde ani biele, ani čierne a je ťažko povedať, či vôbec spáchal toľko vrážd, ako sa mu kladie za vinu. Skutočne odporúčam, koho téma zaujíma, padne na riť. ()