Straka

všechny plakáty
? %
Česko, 2024

Je rok 1985 a komunistická strana připravuje nejmasovější sportovní událost své doby – spartakiádu. V ulicích Prahy řádí nevyzpytatelný sériový vrah a policie se ocitá pod obrovským tlakem státních orgánů. Začíná hra s časem. Vyšetřování vede opět známý vyšetřovatel Jiří Markovič, který nečekal, že ho něco podobného potká znovu. Jak později uvedl: „Když jsem zavazoval tkalouny na Hojerově spisu, myslel jsem, že mám největší případ kariéry za sebou.“ Jiří Straka, známý jako spartakiádní vrah, byl dopaden 22. května. V období mezi 17. únorem až 16. květnem 1985 na území Prahy napadl celkem 11 žen. Byl usvědčen ze tří vražd, dvou pokusů o vraždu, pěti znásilnění, tří loupeží a pěti krádeží. Po šestidílné minisérii Hojer podle skutečného případu vraždícího kanibala Ladislava Hojera, která se začíná natáčet, se začíná připravovat i navazující série Straka. Cyklus se tak stane poctou nedávno zesnulé legendě československé kriminalistiky Jiřímu Markovičovi, který s tvůrci na obou sériích do konce svého života úzce spolupracoval (Voyo)

Diskuze

pan.Kaplan

pan.Kaplan (hodnocení, recenze)

Voyo potvrdilo přípravu druhé série: „Už jste viděli celou sérii Metody Markovič: Hojer? Tak to vás jistě potěší informace, že vyšetřování nekončí a další Markovičův případ už se chystá...   Vrátí se celý tým vyšetřovatelů v původní sestavě a do svých rukou tentokrát dostanou případ spartakiádního vraha Jiřího Straky!“