Špatná společnost

všechny plakáty

Oba cestují opuštěnou silnicí přes jihozápadní poušť. Jack Powell je docela obyčejně vypadající obchodní cestující středního věku, který se vrací domů. Adrian je mladý tulák v zaprášených riflích a kovbojských botách, který na stejné silnici stopuje řídce projíždějící auta. I když něco Jackovi našeptává, aby mu nezastavoval a nechal ho stát na silnici, přece neposlechne. Tak začíná jejich podivná odysea, která zcela změní Jackův život a názory. Pochopí, že se ocitl ve špatnou dobu na špatném místě, protože není dobré být právě teď uprostřed pouště, v oblasti, kde bylo v poslední době spácháno několik brutálních vražd. Nejen místní šerif, ale dokonce i rádio varuje posluchače před cestou do míst, kde řádí Sekyrák (jak vrahovi někteří přezdívají). To však není jediný zločinec, který se pohybuje na svobodě. Dalším je muž, který prchá z Las Vegas, kde sebral milión dolarů a měl tu smůlu, že patřily mafii a ta vypsalo na jeho hlavu odměnu. A uprostřed toho všeho je Jack, který se nedokáže zbavit svého nezvaného společníka. (oficiální text distributora)

Dale

Námet sľubný, aj keď nie príliš originálny, no scenár absolútne nezvládnutý. Nudné dialógy ubíjajú celú atmosféru a celý čas sa správajú postavy Robertsa aj Henriksena veľmi divne a nechápete, prečo sa už oveľa skôr jeden druhého (akokoľvek) nezbavil. Od prvého stretnutia pôsobia ako starí kamaráti a ten ich čudný vzťah som vôbec nepochopil. Ale inak Eric ešte vo výbornej forme. ()

El Indio

Film se po celou dobu tváří jako průměrný béčkový thriller, nicméně idiotský závěrečný zvrat, díky kterému chování dvou hlavních postav po celou předchozí dobu vyznívá zcela nepochopitelně a nesmyslně, sráží tento snímek až někam do silného podprůměru. ()

Martin741

Mno takto : Kultovy Stopar mam neskutocne rad ten film -opustene americke silnice /SK variant cesty/, motekly ..... do toho este psychopaticky zabijak.... ako funda hororov som bol maximalne spokojny. Tu sice su tiez opustene americke realie, ale nefunguju na mna. A uz toboz nefunguju herecke vykony ludi ako Eric Roberts /Specialista / a Lensa Henryksena. Priemerny film, ktory pravom zapadol vo vire kultov ako Jursky Park, Skala, neskor aj Matrix. 50 % ()

Rodriguez

Sice místy trošku nudné, ale duel Roberts/Henriksen jsem si v podvečer užil a cítil jsem se opravdu ve Špatné společnosti! A ten konec? Čekal by to někdo? 45% ()

Tereszka33

Jak už název napovídá, je to špatné, ba co víc, je to nudné, nezáživné a mohla bych najít ještě nějaké synonymum, které by se tady hodilo. Ale nechce se mi už dále přemýšlet nad tím, jak moc je tahle společnost zbytečná. ()

borec999

V uzavretom zapadákove sa naraz stali 2 trestné činy: jedným z nich je že v danom okrese sa kopia vraždy a druhým, že sa nejakému zlodejíčkovi podarilo ukradnúť balík peňazí. Dočasné uzatvorenie oblasti políciou privedie k sebe 2 mužov, z ktorých každý vie že sám stojí za jednou z týchto udalostí a že jeho náprotivok ma tiež za ušami a pravdepodobne stojí za tou druhou. Henriksen ako ten kľudnejší, vypočítavejší a "normálnejší"; Roberts naopak ako extravagantný, charizmatický, mierne šialený extrovert. Herecké výkony sú najväčším plusom a ako Henriksen, tak aj Roberts hrajú skutočne veľmi dobre. Atmosféra paranoje, vzájomného podozrievania a nedôvery funguje, plus záverom príde aj jeden zvrat, ktorý spätne keď tak premýšľam nebol až taký neodhaliteľný ale priznám sa že ma prekvapil. Film má však i slabšie hluché miesta, kedy sa nevyhne nudnejším pasážam. Vo výsledku ale ide o celkom vydarený debut od Victora Salvu (neskôr známeho hlavne vďaka Jeepers Creepers) a spomienku na časy, keď sa Eric Roberts naozaj snažil byť hercom, nebral každú amatérsku sračku čo mu príde pod ruku a nehral v 45 filmoch ročne. Medzi 3 a 4*. 65% ()

Haymar

Atmosférický temný thriller s výbornými hereckými výkony (Henriksen, Roberts), leč s enormně debilním scénářem, jehož naprosto idiotský závěr bohužel spolehlivě neguje celé předešlé snažení... ()

zahadum

Na béčkové pomery veľmi pozoruhodný a inteligentný thriller, temná nepredvídavá atmosféra...rozohraná diabolská hra dvoch mužov z ktorých každý má to svoje tajomstvo zamknuté a nielen v kufríku... Obaja herci podali uspokojivý výkon.....pointa filmu bola jemne naznačená a pozornému divákovi neušla.....Kde spáva krokodíl tam opica nesere. ()

kkarx

Miluju thrillery 90. let, hlavně tu krásnou atmosféru o které si současné výtvory mohou ve své snaze o co největší realističnost nechat jenom zdát. Nezvykle se můžete těšit i na docela slušné dialogy mezi cestovateli ;) ()

Hapretor

Dost nudné. Ale ústřední duo hraje velmi kvalitně. Doby, kdy Roberts ještě nebyl ušmudlanej béčkař. Jeho role mi naháněla husí kůži. Velmi nepříjemný charakter. Doslova psychopat jak má být. Brr ! Zabít je málo ! ()

John80

Horor? Určite nie, Thriller áno ,na 90 roky celkom fajn pozeratelne, tento film si ešte pamätám z éry VHS od Intersonicu ()

Shanen29

Dvojice herců,kteří si to rozdali v tomto velmi dobře natočeném snímku byl obdivuhodný až mrazivý.Byl jsem překvapený jak fajn se mě na to dívalo a celkově mám velmi dobrý pocit z filmu, který jsem dlouho obcházel. ()

Kortexo

Tragická variace na Stopaře.Eric Roberts je psychopat k zasmání.Od začátku je jasný kdo je kdo a film nemá žádný finále. ()

Blazkowicz

Psycho film jsem od toho fakt nečekal, takže to jsem hodně zklamaný. Zase se píše, že žánr horor, ale nic takového tam nebylo. No nevadí. Naštěstí to táhne ústřední dvojka, i když jak už jsem napsal, ty jejich osobnostní fighty mě nebavily. Čím blíž je konec, tím lepší film je a díky závěrečnému rozuzlení to aspoň na ten slabší průměr stačí. 3-* ()

shinbone

epochální hereckej koncert dvou béčkových ikon - eric roberts, lance henriksen ..adrianův proslov o prázdnotě života si mě podmanil! ()

TylerD.

V galerii je plakát úplně jiného filmu.. (?) Díky závěru (který je ale dobrý) nedává smysl několik předchozích scén. ()