Další profil

(festivalový název)

Armel Hostiou jednoho dne zjistil, že na Facebooku existuje jeho falešný profil. Vypadalo to, že režisérovo druhé já žije v Kinshase, také se živí filmováním a zrovna pořádá casting pro svůj nový film. Natáčet by se měl v Kongu, kam vyráží také Hostiou. Skrze kafkovská setkání s místními umělci, právníky a IT specialisty se snaží zorientovat v cizí zemi a vypátrat své digitální dvojče. Kdykoli se zdá, že už je na správné stopě, přichází další nečekaný zvrat a vyprávění mění směr. Napínavá dokumentární detektivka postupně odhaluje temnější a závažnější problémy postkoloniálních států a digitálního světa, než je krádež identity. (MFDF Ji.hlava)

Vabr

Ve srovnání s Jiné tělo o něco lepší, ale přesto slabota. Já, když tak zpětně o tomhle dokumentu přemýšlím, ani k němu nemám moc co říct, jelikož mě a) nebavil (kinosál se smál, já vůbec🙄) a b) nepřišel mi podstatný. No zkrátka a dobře trefa vedle. Vyhodnocení: Aspoň mi při něm došlo, jak zní francouzština de*ilně. Ach jo, proč já jsem si ji zvolil za předmět😫 ()