Reklama

Reklama

Muž se železnou maskou

(TV film)
  • Velká Británie The Man in the Iron Mask (více)
Trailer

Obsahy(1)

V historickém dobrodružném filmu podle příběhu Alexandra Dumase se opět setkává legendární čtveřice mušketýrských přátel: D'Artagnan, Athos, Porthos a Aramis. Vláda hýřivého francouzského krále Ludvíka XIV. podle nich Francii dvakrát nesvědčí, a tak se rozhodnou využít znalosti tajemné identity muže se železnou maskou na tváři. Ten dosud strávil značnou část života zavřený ve vězení, ačkoli se žádného zločinu nedopustil – kromě toho, že se Ludvíkovi k nerozeznání podobá. (Filmhouse)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Na televízny film neskutočné obsadenie a právom je táto adaptácia obľúbenejšia ako hollywoodska reinkarnácia z roku 1998. Všetko je presne na svojom mieste, výprava je presná, kostýmy taktiež, len to samotné rozuzlenie je akési mdlé. Je síce columbovské, keď už je tu robený podraz na Patricka McGoohana, avšak samotné jeho spracovanie je až príliš strohé a rýchle. Pokojne by som si nechal páčiť pozerať sa na Ľudovíta v tom väzení dlhšie ako pár sekúnd a taktiež vidieť celú dohru so zloduchmi, napríklad ich popravy, vyhostenie a podobne... ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Doplnění jednoho restu. I když má tento film samozřejmě s historií máloco společného, je to svižné, správně dobrodružné i romantické a díky velmi schopnému netuctovému záporákovi Fouquetovi (kterému jsem docela fandil :) ) i dost napínavé. Určitě nejlepší zpracování příběhu a jedna z nejlepších adaptací Dumase vůbec. P. S. Je třeba rovněž zmínit velmi povedený klasický dabing v čele s hlasem Eduarda Cupáka, který propůjčil hlas ústřední Chemberlainově dvojroli. ()

Reklama

Gig 

všechny recenze uživatele

Ono je jedno, že to nebylo podle Dumasova románu, že tam vypadli tři mušketýři. Ono to mělo šťávu. Výborná hra mezi Colbertem a Foucetem. A ten konec "Bratře, nepolíbíš mě?" Je plno železných masek: jedna brilantně francouzská, ale na můj vkus příliš snažící býti vtipný. druhá zase typicky americká bez taktu, kdy se královně "tyká", atd atd... Pro mě zatím vítěz tématu Filip vs Ludvík. "Jsem Ludvík, jsem Ludvík..... Ludvík!" ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Do určité míry mile staromódní - a dle očekávání zromantizovaný snímek, který se poctivě snaží vystihnout jak dobové reálie, o nichž pojednává, tak i ducha předlohy Alexandra Dumase st. ... jakožto velkého mistra, obdařeného bohatou představivostí - a disponujícího zručným perem i rozsáhlou slovní zásobou. Bohužel se mu to daří jen částečně. Filmaři ke své vlastní škodě nedokážou vpravit do veskrze pěkných interiérů i exteriérů plnohodnotnou dobovou atmosféru - a jimi vybraní protagonisté neumějí divákovi zprostředkovat odpovídající tah na branku. Výsledné dílko je snad až lehkovážně povrchní, a přitom nesouzní s naivitou některých scének, která může být i úmyslná. Krom toho: D'Artagnan se nějakým trapným nedopatřením stává postavičkou nechtěně směšnou a nepříliš sympatickou. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Příběhové celkem slabší než Monte Christo (taktéž s Chamberlainem), ale to je spíše dáno předlohou. Rád bych srovnal tuhle verzi s tou s DiCapriem, ale protože jsem viděl naposledy před hodně dlouhou dobou, nepůjdu do žádných velkých extrémů. Tato verze je starší (což samo o sobě o něčem vypovídá), je lépe natočená, má takovou tu úžasnou atmosféru, kterou dokáží navodit jen anglické a staré francouzské historické filmy a má to již zmíněného Chamberlaina, jenž si svou dvojroli náležitě užil, hlavně Ludvík byl parádní. Navíc mu dabing Eduarda Cupáka sedí víc než ten Moravec (viz Hrabě), snad jediné, co mi na tom filmu nesedělo, byl trochu nevýrazný D'Artagnan a občas pomalejší tempo. V rámci žánru jde ale o skvělý historický nadstandart a já byl s filmem spokojen. A jak nad tím tak přemýšlím, tahle verze je asi opravdu lepší, a hlavně jiná (dobře jiná), než její mladší zpracování. Celkem rychle to uteklo a délka je ucházející, takže celkově mi z toho vychází tak 75%. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Po zhlédnutí tohoto filmu se rozhodl Steve Harris svou novou kapelu pojmenovat podle mučícího přístroje - železné panny - Iron Maiden. (mak.)
  • Hoci bol tento film vyrobený pre televíziu, bol uvedený v kinách v niekoľkých krajinách vrátane Dánska, Maďarska, Východného Nemecka a Západného Nemecka. (Arsenal83)

Reklama

Reklama