Reklama

Reklama

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

  • Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (457)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Rok se s rokem sešel a vypravil jsem se s přítelkyní na Bridget Jonesovou dvojku. A byl to můj nápad, podotýkám že zcela nezištný:) Sluší se ještě podotknout že to bylo zase s jinou přítelkyní než s tou která mě provázela životem v době kdy jsem viděl díl první:)) Tentokrát jsem věděl o čem to bude a na trapasy až přespříliš boubelaté Renée jsem byl připraven, stejně jako na dokonalého právníka se svědomím, Marka Darcyho. Ale také jsem věděl, že to s největší pravděpodobností bude slabší než part one, a proto, i když se moje očekávání naplnilo, stále to dá na velmi solidní ***. Proč? Proto, že naprostou předvídatelnost a naivitu celého filmu vynahradilo několik opravdu epesních gagů a další povedený gentlemanský pěstní souboj:) Což mi připomíná, že Hugh Grant i přesto, že tentokrát i svou kariérou pěstuje image totálního špinavce, působí sympatičtěji než v prvním díle. Co dále působí sympatičtěji je i hudba. Děsivé coververze děsivých coververzí ustoupily do pozadí a k našemu sluchu se dostal stále stoupající (i když tímhle se teda zrovna neměl šanci moc vycajchnovat) Harry Gregson-Williams, od něhož (v souladu s komerčními intencemi) na soundtracku uslyšíte jenom Bridgetino téma. Je jenom smutné, že musíte v rádiu poslouchat jak se moderátorka/DJka rozplývá nad soundtrackem nabitým skutečně hvězdnou coververzovou sestavou (původní jsou tuším dvě písničky), a kvalitní skladatel je pozornosti veřejnosti všemožně skrýván. Se soundtrackem k Love Actually se Bridget Jones: Edge Of Reason naprosto nemá šanci srovnávat. Jaký je tedy výsledek? Solidní dílko mezi romantickými komediemi, které ale na první ligu (do které podle mě první díl patří jen tak tak) ani omylem nemá. Uno, dos, tres a dost, a to i přesto, že jsem v době promítání byl v prvním, tedy totálně obluzeném stádiu zamilovanosti, a tak by mi podobné filmy měly přijít lepší než jsou:) 60% ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Druhá Bridget Jones je neuvěřitelné zklamání, zakořeněné už v samotných postavách, které mají sice stejná jména a tváře, ale jinak se změnily úplně ve všem. Především z Bridget, poněkud praštěné, ale sympatické dívčiny z prvního dílu, se najednou stala neuvěřitelně blbá a vymaštěná ****, která provádí monstrózní kraviny od první do poslední minuty a zřejmě mezi prvním a druhým dílem poztrácela někde všechnu svou inteligenci a selský rozum, kterými minule tak kouzelně konkurovala Markově vzdělanosti. Ten film klopýtá kupředu přes jednu krkolomnou a nevydařenou situaci ke druhé, chybí nějaká výraznější spojovací linie a veškerá elegance je fuč. Těžko říci, co je horší... zda odfláklé postavy, za vlasy přitažené situace, Bridgetina imbecilita, nesourodý příběh, dementní konec nebo naprostá ztráta jakékoliv atmosféry. Ve filmu není jediný moment, který by se vyrovnal vtipem, romantikou i nadhledem těm nejhorším z prvního dílu (a ty nejlepší z druhého jsou většinou okopírované od tam). Těžko říci, zda se prostě Curtis nedokázal odpoutat od podle všeho dost mizerné literární předlohy, nebo to nová režisérka nezvládla... Ale když v závěru místo romantického překvapení přijde jen další trapná scéna, není se o čem bavit. Druhá Bridget Jones je naprosto zbytečné pokračování vynikajícího filmu, jehož existenci odmítám brát na vědomí. Pro mě příběh Bridget skončil onoho zimního podvečera, kdy ji polonahou ve sněhové chumelenici Mark Darcy na londýnské ulici přikryl kabátem... ()

Reklama

5150 

všechny recenze uživatele

Tak tahle hloupoučká husička Bridget si mě vůbec nezískala a přesto, že jsem byl připraven na slabší pokračování, tak zklamání bylo obrovské. Podtitul přesně vystihuje stav scénáristů při psaní scénáře k tomuto filmu a dost možná i autorky knižní předlohy, ale to posoudit nemohu, pač knihu jsem nečet. Ze slibného hereckého obsazení zaujal pouze Jim Broadbent v miniroličce otce. Jinak v úvodu hezký odkaz na bondovku ŠPION, KTERÝ MĚ MILOVAL. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

nevidel som síce prvý diel, ktorý všetci nadšene chválili, ale prepokladám, že bol omnoho, OMNOHO lepší, lebo inak by to chválenie bolo nelogické. i napriek tomu, že (pevne verím a dúfam) sa pokračovanie prvému dielu nerovná a nedosahuje jeho kvalít, i tak sa jedná o mierne nadpeirmernú záležitosť v žánri romantických komédií. už len preto, že hlavná hrdinka nie je dokonalá, krásna superkočka, ktorá z akýchsi dôvodov nemá ešte chlapa ale na konci filmu ide pred olrát s dokonalým, superchalanom, ktorý tiež mal podobnú amolu - ale ide o príbeh bacuľatej rozpačitej novinárky a jej nijak fešácky neprezentovaného právnika, ktorý má tiež svoje chyby. film však ponúka okrem zopár inteligentných a vtipných prejavov humoru aj niekoľko totálnych nelogických zvratov v scenári, veľmi podivnú a nahlúplu príhodu v thajskom văzení a tiež pár úplne bežných rutinných romantickokomediálnych fínt, scén a gagov, akých nájdete v romantických komédiách habadej. a aby som rozbor skončil akotak pozitívne - týmto filmom si Hugh Grant (asi osudovo odsúdený na romantické komédie) u mňa vylepšil svoje skóre. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Návrat večnej smoliarky Bridget a jej jazda nebola o moc horšia ako diel predchádzajúci a to i napriek tomu, že druhé pokračovania väčšinou nie sú na vyššej úrovni, o tomto dieli sa to povedať nedá. Bridget som videl mnohokrát a i napriek tomu, že dokážem odrecitovať skoro každú vetu z filmu, vždy sa k nej vraciam a nikdy sa tak celkom nenabažím. Renée proste zbožňujem. Anglickému humoru som prišiel na chuť pred niekoľkými rokmi a tak sa perfektne bavím. Trojici Zellweger - Grant - Firth to neskutočne sedí a jednoznačne to medzi nimi iskrí. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • Náklady na výrobu byly v přepočtu zhruba 40 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • V knižní předloze letí Bridget Jones (Renée Zellweger) do Říma udělat rozhovor se svým idolem Colinem Firthem. Ten ovšem ve filmu hraje Marka Darcyho, tudíž bylo nemožné tuto scénu v rozumné podobě dostat do filmu, protože Colin nemohl hrát sebe a Marka současně. Rozhovor mezi Bridget a Colinem Firthem přesto natočen byl a je ke zhlédnutí na YouTube. (Maki.H)
  • Když je Bridget (Renée Zellweger) v Thajsku v moři pod vlivem drog, přichází Daniel (Hugh Grant) s kalhotami mokrými do půli lýtek. Hned v dalším záběru je má však mokré jen kolem kotníků... načež jsou opět mokré až po lýtka. (Mr.Hudson)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)

Reklama

Reklama