Reklama

Reklama

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

  • Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (457)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Báječný podtitul. Přesně vystihuje podstatu filmu. S rozumem v koncích byli totiž zjevně jak scenáristé tak režisérka. Tohle přece už vůbec není ta Bridget z prvního dílu. Z Darcyho je nudný suchar, snad jen Cleaver zůstal zajímavý. Hugh Grant je tu za hajzla a vyloženě si to užívá. Ale moc času na plátně nestráví. Zato příšerností jako nácvik písně od Madonny v thajském kriminálu si tu užijeme. A romantika? Snad jen v posledních minutách před titulkama. Inu, pokračování. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Chudák Renée, nejdřív kamion koblih, pak do šatů hollywoodských superstar a teď zase koblihy.. Návrat mírně korpulentní "staré (skoro) panny" se nese v o něco více crazy rovině a body sbírá především v návaznosti na humorné situace z předchozího dílu (rvačka mezi muži). Někteří zde jsou s rozumem v koncích, jak to ta zakulacená zmatkařka dělá, že se u ní v posteli střídají jak noc a den krasavci Firth a Grant, ale na to mám dvě navzájem související odpovědi: za 1.) ti dva to mají ve scénáři a za 2.) (nejen) ženy trpící podobnými problémy se na to strašně rády dívají a jelikož šance, že se něco stejného přihodí zrovna jim je tak 100:1, mohou se královsky bavit eskapádami Bridget a přitom nadále toužit a snít své sny, aniž by jim nějak vážněji hrozilo jejich naplnění, což jak z vlastních zkušeností dobře víme, stejně mnohdy znamená lidskou polosmrt, protože dokud člověk sní, tak žije.. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Tak Renée zase ztloustla do tvarů "Bridget". Tentokrát to z ní ovšem neudělalo sympatickou, inteligentní ženskou řešící svérázným stylem své problémy. Tentokrát jsem se pouze marně pokoušel zjistit, co na tý nesympatický čůze ten Mark a ostatní vlastně vidí.... Postavy pokračují v příběhu "jedičky" vlastně po pár týdnech a přesto mají dost odlišné povahové rysy..... Nicméně jsem se párkrát od srdce zasmál a v podstatě za to jsou ty hvězdičky :) ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

V posledních letech mám ze všech sequelů stejný pocit - chutnají solidně, ale nenasytí mě. Autorským imperativem číslo jedna se stalo o nic nového se nepokoušet, s postavami radši moc nehýbat, jen svědomitě obkreslovat danou šablonu a snažit se nikde nepřetáhnout. Jediný rozdíl je, že se víc přitlačí na tužku. Takže jestliže byla Bridget Jonesová v prvním filmu mírné trdlo, s jakým můžete sympatizovat, ve druhém filmu zmutovala v nesvéprávného šaška v těsné sukni. Scházejí jen rolničky. Mark Darcy z prvního filmu byl typický Angličan - nesmělý, odměřený, přiměřeně konzervativní a nervózní z vlastních rozpaků. Ve dvojce je to fašistické pravičácké prase, jakému by slušný člověk ani nepodal ruku. V životaschopnost vztahu těch dvou nemůže věřit ani ten nejromantičtěší jedinec, zvlášť když Zellwegerová po opětném ztloustnutí zestárla a vypadá jako Firthova matka. Většina recenzentů přisoudila chyby už knize, ale to je jen důkaz, že ji nečetli. Druhá kniha je sice o něco slabší než první, ale spíš v rozdílné zábavnosti situací, charaktery zůstávají úplně stejné a o patřičné napětí se stará hlavně nová postava Rebeccy. Ta je ve filmu ÚPLNĚ jiná a řekl bych, že skoro zbytečná. Ani hudební podkres, který v prvním filmu vtipně suploval Bridgetiny pocity a autorské vyprávění, tentokrát není tak funkční. Abych to shrnul - pobavíte se, ale od hlavní dvojice budete mít větší odstup a nepřekvapilo by mě, kdybyste nejsympatičtější postavou shledali Daniela Cleavera. 60% ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Reneé se dokázala vrátit do svojí role se stejným umem jako v prvním díle, ale bohužel musela se protrpět tentokrát průměrným scénářem. Ve filmu se sice objevují skvělé momenty, ale není jich moc navíc chybí lehkost a naprostý nadhled jedničky. Ale i tak jde v součtu o celkem nadprůměrnou komedii v Britském duchu. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • Úvodní titulky, při nichž Bridget (Renée Zellweger) přistává na padáku a hraje k tomu píseň „Nobody Does It Better“, jsou jasným odkazem na film Agent, který mne miloval (1977), kde James Bond (Roger Moore) stejně přistává na padáku a ústředním hudebním motivem filmu je právě tato píseň. (funhouse)
  • Když je Bridget (Renée Zellweger) v Thajsku v moři pod vlivem drog, přichází Daniel (Hugh Grant) s kalhotami mokrými do půli lýtek. Hned v dalším záběru je má však mokré jen kolem kotníků... načež jsou opět mokré až po lýtka. (Mr.Hudson)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)

Reklama

Reklama