Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 4

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (926)

Eddard 

všechny recenze uživatele

Blbinka s potenciálem komerčního trháku. Zatraceně slaboduchý film, jehož jediné plus spočívá v samotném námětu - opravdu to nešlo udělat chytřeji? Najít lepšího scénáristu a slušně ho zaplatit? A hlavně, svěřit režii někomu, komu nejde jen o finanční výsledek projektu, umí vyprávět příběh, pracovat s emocemi (tj. vzbuzovat je), pracovat s herci a nenechat je plácat kraviny a v neposlední řadě, který natočí bojové scény tak, aby to nevypadalo, že velký, ožralý chlap v převleku laškuje s digitální ještěrkou... Kdyby se toho ujal někdo, kdo by dosáhl aspoň jedné z těch věcí, mohla být z tohohle slibného cross-overu slušná podívaná. Takhle je to jenom ubohý odvar dvou kvalitních sérií a zatraceně nevyužitý potenciál... 30% ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně slušné technické zpracování a docela slušná atmosféra, na druhé nablbý scénář a velmi slabí herci (snad kromě Henriksena). Celkově se to jednou vidět bez následků dá a je to lepší než Alien: Ressurrection (o druhym dílu AvP nemluvě). Ale horší než na koleně natočenej fandovskej AvP: Redemption. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Něco zajímavého se začne dít po půl hodině. Po 45 minutách je první akce. Celkově v celém filmu max. 3 slušné akční scény z nichž jedna je fakt moc dobrá. Bohužel se prakticky celý film nudíte. K nikomu z celé skupiny(asi kromě černošské "tvrdé" průvodkyně)si neuděláte vztah, protože vždycky po chvíli umřou. Závěrečná naivní scéna a naprostý konec opět ponechaný jako dveře (BRÁNA) k pokračování. Celkově to bylo špatné. vytratila se všechna snaha o navázání na alespoň jednu sérii a celý děj jde úplně jiným, špatným, směrem. Lidstvo hraje jen předmět, do kterého se vetřelci touží dostat, aby se z nás mohl vyklubat jejich další bratříček a predátoři figurují jako policie, která utrženým psům nakažených vzteklinou, chce zpátky uvázat obojek z jejich laseru a kopí. Paul W. S. Anderson neumí pořádně točit a sám se ztrácí v neschopnosti nejen své režijní, ale i scenáristické. Je to smutné kam spadl výtvor H.G.Gigera. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Nebudu skrývat, že jsem měl vždy raději vetřelčí sérii a to překvapivě všechny díly. Ano, je v nich znát sestupná tendence, ale přese všechno měla každá epizoda svou úroveň. Samozřejmě jsem se těšil, jací budou moji oblíbení hrdinové a jak to těm predátorům pěkně natřou. Čekal jsem zklamání a také jsem se ho bohužel dočkal. Herní předloha se již stala legendou. Prach však brzy filmovou konverzi odstraní z lidského povědomí a zařadí se po bok Wing Commanderu a Mortal Kombat 2. Alespoň doufám. Čeká vás sprška nelogičností a trapností a to ještě vůbec nevypichuji trapný závěr ála Godzilla, Aligátor, Jezero nebo třeba další milióny americký béček. Po půl hvězdičce dávám za triky, efektní souboj mezi hlavními hrdiny a za poměrné absentování nudy. Rád ale zaokrouhluji dolů, a tak dávám moc pěknou jednu hvězdičku :) ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Alebo ako pochovať dve legendy jednou ranou. Zatiaľ čo prvá polovica filmu zachytáva málo zázivné zoznamovanie sa s nevýraznými postavami, v druhej konečne pribudne aj akcia avšak na úkor hlúposti už beztak nezmyselného scenára. A to má pritom Alien Vs. Predator pomerne zaujímavý koncept a náčrt deja. Na klasiku sa to nechytá ani omylom. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (57)

  • V roce 2004 vznikl na motivy snímku román, který se od něj ovšem značně liší. Rozdíly oproti filmu (část 2):
    - V románu loví pět predátorů, ne tři jako ve filmu.
    - Brnění predátorů je popisováno jako přetlakovaný celotělový oblek, který je vnitřně naplněn atmosférou podobnou (pravděpodobně) domovskému světu Yautja. Tím se vysvětluje, proč predátoři loví v Antarktidě, nejchladnějším místě na Zemi, když předchozí filmy zdůrazňovaly, že stvoření dávají přednost neuvěřitelně teplému prostředí.
    - Predátoři mají mezi výbavou na své lodi plazmové zbraně, ale neberou je s sebou. Film, zejména Unrated Edition, jasně ukazuje, že predátoři jsou adolescenti, kteří dosud nemají přístup k plazmovým zbraním, a že jejich lov je ve skutečnosti iniciačním rituálem, jehož cílem je otestovat, zda jsou hodni takové zbraně ovládat.
    - Než sestoupí na Zemi, tak všichni predátoři klečí před velkou podobiznou válečníka na palubě jejich lodi.
    - Poté, co expedice odhalí díru v ledu, diskutuje o tom, že použitá technologie byla zjevně mnohem vyspělejší, než to, co mají Quinn a jeho muži. V důsledku toho se Quinn zdráhá pokračovat, aniž by zjistil více. Tato scéna byla natočena, ale nebyla zahrnuta do výsledného filmu.
    - Když tým zkoumá velrybářský tábor, Alexa přistihne Millera bez čepice. Miller si stěžuje, že ho čepice svědí, ale Alexa trvá na tom, aby si ji znovu nasadil a vysvětluje, jak jednou viděla, jak muž přišel o obě uši kvůli omrzlinám. Tato scéna byla natočena, ale nebyla použita.
    - Když čeká Piper Maru na moři, dostává od amerického námořnictva varování před bouří, které je informuje, že bouře míří jejich směrem. O něco později detekuje Piper Maru na radaru loď predátorů, která cestuje rychlostí Mach 10 a míří přímo k nim.
    - Když predátorská loď rychle přelétá Piper Maru, zvukový rozbije okna lodi a způsobí její náklon, takže několik lidí je vrženo přes palubu na led.
    - Leighton se pokouší rádiem varovat tým u velrybářské stanice, ale kvůli bouři se nemůže spojit.
    - Královnino kladélko je v románu mnohem menší než ve filmech, dosahuje pouze délky jejího ocasu.
    - Je řečeno, že ne všechna vejce, která královna klade, jsou plodná. Neplodná jsou zničena automatizovaným systémem.
    - Obětní komora je naplněna stovkami lidských koster, nahromaděných v rozích místnosti.
    - Boris je údajně Rus, ne Holanďan jako ve filmu (na rukávu má našité holandské vlajky).
    - Borisova smrt je v knize jiná a mnohem hroznější - namísto aby byl jednoduše hozen přes stoku a (pravděpodobně) si zlomil vaz, predátor mu odřízne obě ruce (před odříznutím krku).
    - Zatímco se události odehrávají v pyramidě, kniha pokračuje i ve sledování toho, co se děje na palubě Piper Maru a podrobně popisuje, jak posádka bojuje, aby vyčistila led nahromaděný na palubě lodi a zjišťuje, proč nemohou poslat pomoc skupině na velrybářskou stanici, dokud bouře nepomine.
    - Sarkofág obsahující plazmové zbraně je postaven z kovu místo z kamene a v knize je jasně postaven predátory. Zámek na něm je také založen na souhvězdí Orionu, nikoli na aztéckém kalendáři. Skládá se z řady kruhů, které při dotyku září, s podobnou sadou kruhů na blízké zdi. Když Sebastian nastaví oba kruhy tak, aby odpovídaly Orionu, sarkofág se otevře.
    - Poté, co se chrám poprvé posune, Alexa a ostatní překročí most přes zdánlivě bezednou jeskyni a krátce diskutují o tom, jak lidé nemohli postavit takovou pyramidu a jak jim mohli pomáhat mimozemšťané.
    - Poté, co překročí most, narazí na místnost plnou soch predátorů - mnoho z nich zobrazujících boj o kořist, včetně vetřelců.
    - Chestbusteři líhnoucí se z Adele, Thomase a dalších v obětní komoře se v knize nikdy nezmiňují, k tomu dochází „mimo záběr“.
    - Někteří predátoři používají vrhací disky, které ve filmu chybějí.
    - Miller a Verheiden slyší Connorse, jak volá o pomoc, když vstoupí do bludiště úzkých šachet, a pak slyší, jak ho napadl vetřelec. Ve filmu je Connors mrtvý už v době, kdy Miller a Verheiden vstupují do labyrintu.
    - Poté, co se Verheiden oddělí od Millera, najde shnilou kůži vetřelce. (Jan.Kanak)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama