Chorvatského městečka Karlovac se válka v Jugoslávii zatím příliš nedotkla. Má jednoho mrtvého hrdinu, kterého jeho syn právě přivezl z fronty pohřbít domů. A má také jednoho Srba, který žije uprostřed chorvatského města. Tichou noc protne několik výstřelů a od té chvíle už v Karlovacu není žádný živý Srb. A tak přijíždí policie, aby vyšetřila smrt srbského lichváře Vasiće. (Snorlax)

Thimpu

Výborná kamera (hned na začátku mě nestřihaný asi dvouminutový záběr hodně navnadil), skvělé chmurné až hororové prostředí, skvělé dialogy a herecké výkony. Opravdu jsem viděl jen málo filmů, kde jsem nezaregistroval jediný úsměv. Až takhle smutně bylo vše natočené. Dech beroucí záběry jako granát v puse jednoho z vojáků nebo explodující kaple filmu ještě přidávají. Jenže je to u jedno velké ale – a to je samotný příběh. Chápu, že se režisér Vinko Bresan snažil být originální, ale na mé poměry to až přehnal s ději, které propletl mezi sebou. Nevadí mi složité filmy, tohle bylo ovšem až moc. Zbytečně. Film jsem si musel pustit dvakrát, abych pochopil samotnou podstatu. Škoda, byl by to jinak hodně povedený snímek. ()