Mikrokosmos říznutý Twin Peaks - po maďarsku! Děda sedící na lavičce před domem nezadržitelně škytá, opilý mladík chrápe na povoze, milá stará dáma sbírá v údolí lilie, ženy šijí v krejčovství, muži hrají v hospodě kuželky, včelař otáčí med, kombajnista žne pšenici, která bude ve mlýně přeměněna na mouku a pak, v babiččině kuchyni na knedlíky a v průběhu toho všeho policajt vyšetřuje vraždu ... (oficiální text distributora)

Petike

Od tohto filmu som nemohol odtrhnúť oči ! Fakt surrealistická čierna komédia šmrcnutá absurdnou groteskou... Réžia je mimoriadne nápaditá a rôzne strihy a zmeny pohľadov sú aj nečakane humorné... Parádička - autor má sakramentský talent ! Hlavní hrdinovia filmu - mladý miestny policajt, babka - konvalinárka alias vrahyňa - travička a celý ten malý svet spájajúci štikútajúci dedko - NEMAJÚ CHYBU ! Veľakrát som sa schuti zasmial a pritom neveriacky krútil hlavou nad niektorými uletenými scénami odohrávajúcimi sa v zdanlivo znudenej maďarskej dedine, "kde skapal pes"... :-) ()

AnnaMae

Tento film mě nějak nezaujal a nic mi neřekl. Ani jsem v něm vlastně neviděla žádný děj, žádné sdělení. A přitom proti typu filmů, které jen jaksi mírumilovně plynou, vůbec nic nemám - třeba The Straight Story mi připadal nádherný. Pak jsem si přečetla, že film je bez hudby. Možná to bylo tím - u "pomalých" filmů většinou spolupůsobí obraz s hudbou, a já možná nakonec nebudu zas taková intelektuálka, aby mě uspokojil indie film bez hudby. ()

bachacek

Při sledování vás snad párkrát napadne odskočit si na cigáro nebo i uvařit trochu špaget s kečupem, možná to i jako já uděláte, ale svou humorně experimentální stopu ve vás Škyt přesto zanechá. Osobně nezapomenu na výraz staříka–protagonisty, co v jednu chvíli, snad po celém proškytaném životě, náhle přestane škytat. Smutek, nostalgie, A co dál? A pak ten rozkošný úsměv, když se tento pro mnohé otravný cuk v bránici opět objeví. ()

WwiwW

Filmový snímek Škyt z prvopočátku působí jako prezentátor prostého života na vesnici. Vidíme přírodu, zvířata a koloběh života. Ve své podstatě tu jde o vyšetřování vraždy, cože je divákovi naznačeno velmi lehce. O vraždě zpívají ženy na konci snímku, které se v podstatě přiznávají jak se zbavují svých mužů. Do popředí nevstupují téměř žádné dialogy. Nejsou pro naraci důležité. Jde spíše o sled záběrů a obrazů. Vše se odehrává v doprovodu škytajícího staříka sedícího před svým domem, který působí jako pozorovatel. ()

barbara5

Vesnické prostředí v kombinaci s typickým Pálfiho humorem vytváří ojedinělý snímek, který popisuje příběh žen, jež se rozhodly, že otráví své manžely pomocí jedu z konvalinek. Není zde žádná hlavní postava, což bychom mohli chápat jako náznak pospolnosti lidí, žijících na vesnici. Spíše než na děj samotný se Pálfi zaměřuje na detaily přírody a postupy vzniku či rozkvětu a i když se zde nevyskytují žádné dialogy, tím, že využívá možnosti, které mu nabízí práce s kamerou, přispívá ke vzniku působivých estetických efektů. To vše zakomponováno do přírody a venkovského života. ()

smatana.sk

Je dobré si od začiatku uvedomovať, že sledujeme kriminálku s niekoľkými zákernými vraždami. Inak tempo filmu diváka ukolíše a ak bude chcieť chápať, bude si musieť film pustiť znovu. ()

djbarrel

Hodně zvláštní, hodně zajímavé, hodně jiné a hodně dobré. Doporučuji shlédnout. Absence dialogů byla jen výhodou. 68 % ()

lizardking

Tak přiznám se, že tohle jsem nepobral. Dědek škytá, škytá a škytá a jinak se nic neděje. Mám pocit, že režisér si chtěl udělat z diváka legraci nebo je to psychologický experiment na téma, co divák vydrží. ()

ste

Experiment, který se nepovedl. Že se tam nemluví by mi ještě nevadilo, ale že to postrádá i jakýkoliv příběh a my vidíme více méně náhodně poskládané záběry (i když velmi pěkně natočené) tu na škytajícího dědečka, tu na kuželník, nebo na ryby v rybníce plující kolem umrlce. Přiznám se, že jsem nepochopila, co tím chtěl režisér říci. Stejně jako většina lidí, kteří byli se mnou v sále. Projekci jsem přečkala jenom proto, že jsem se bavila komentáři, které byly asi od páté minuty slyšet z každého koutu sálu. ()

infotext

Čistá krása a nádhera. Inteligentné, nenásilné, vtipné trávenie času s dobre ukrytým príbehom s pointou za zdanlivým nudným životom malej dedinky. Je dobré vedieť, že kolobehy v prírode ešte vždy fungujú, hoci často môžu byť veľmi nebezpečné. Čierna komédia par excellence o týchto kolobehoch a o tom, že na dedine okrem konvaliniek môže kvitnúť napríklad aj feminizmus... ()

Trescha

Ani nevim za co dávam ty dvě hvězdy,snad za pokus o něco originálního.Ale v podstatě je film i přes poměrně krátkou stopáž až příliš ubíjející.Čtvrthoďka by stačila...A kdyby nevznikl vůbec tak se myslim taky vůbec nic nestalo;-) ()