Blindpassasjer

Epizody(3)

Vesmírná loď Marco Polo je na své zpáteční cestě z dokončené mise na planetě Ross. Kvůli dlouhé době letu je posádka lodi ve stavu hibernace. Během letu ovšem centrální počítač kvůli poruše monitorů posádku probudí a brzy se ukáže, že na palubě je humanoid, který se materializoval ve skladišti. Kdo je onen černý pasažér a jaké jsou jeho úmysly na palubě lodi Marco Polo? (pepua)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (3)

Stjerneskipet Marco Polo (1978) (E01)

Veľmi dobrý úvod minisérie, kde sa už od začiatku ide rovno na vec, a ktorý ukazuje zaujímavú mysterióznu atmosféru seriálu. Len taká drobnosť: posádka si vymyslí prítomnosť biomatu (umelý organický tvor) a hneď mu aj uverí a správa sa podľa tohoto hypotetického záveru, hoci vysvetlenie môže byť aj iné, napr. že čierni pasažieri môžu byť dvaja. ()

Det fremmede romskipet (1978) (E02)

Ešte lepšie ako úvodná epizóda. Niektoré veci sa vysvetľujú, iné sa zasa zamotávajú. Ultimátum vytvára ešte viac napätia a mysteriózny fíling je výborný. ()

Hvem av oss er den drepte? (1978) (E03)

Záverečný diel minisérie pokračuje v načatom duchu i atmsofére. Loptička podozrenia sa prehupuje z jedného člena posádky na druhého. Ale do plného zásahu mi chýbalo lepšie záverečné rozuzlenie, ktoré mi prišlo dosť obyčajné a viacmenej aj nelogické. Ostali tiež niektoré nedovysvetlené záležitosti. ()