Československý umělecký film o boji bezpečnostních orgánu s agenty našich nepřátel. V expresu je přilepena pod sedadlo krabička od cigaret s plány a instrukcemi o zničení jedné z našich přehrad. STB je o celé akci informována a pomocí podvržené krabičky agenty po dramatickém boji polapí. (Filmový přehled)

IvonaK

Přiznám se že socialistické propagandy úplně nesnáším, ale u této jsem se vyjímečně ani minutu nenudila a hrají tam kvalitní herci. Proto musím dát čtyři hvězdičky ikdyž bych to chtěla ohodnotit stejně jako Za volantem nepřítel. Jenomže ten byl narozdíl od tohoto filmu strašně nudný. A ještě mě bavila ta slečna která měla strašné deprese z toho že by socialistická zem mohla zaniknout. No, jde vidět že neměla svůj názor a rudé právo ji vymývalo mozek. Ale samozdřejmě tímto byla pro muže tak přitažlivá. ()

Godhaj

„Já zas myslím, že lidé, kteří mají dost síly doznat včas své chyby, nejsou našimi nepřáteli.“ Pokus o český thriller hitchcockovského střihu nedopadl vůbec špatně. Krátká stopáž rychle odsýpá, takže se pořád něco děje. Úvodní scény ve vlakovém kupé mají správně tísnivou atmosféru, o kterou se přičinily i zajímavé úhly záběrů. Bohužel ve druhé půlce filmu se z toho stane rutinní naháněčka mezi zlým agentem a klaďáky ze státní bezpečnosti, kteří už z principu nemůžou prohrát. Svatopluk Beneš byl ve své roli velmi přesvědčivý, Ludmila Vendlová taktéž. Josef Bek mi ale vůbec nesedl, role, kterou zde zahrál, mu vůbec neseděla a slušela by někomu s drsnější fazónou. Také jsem vůbec nepochopil vtipný vsuvkový příběh dvou strojvedoucích, který jakoby vypadl z úplně jiného filmu. ()

Pitryx

Velmi špatný střih. Ale mimo to se na to dalo dívat. Krátká krimi, ovšem hemžící se agenty imperialistických mocností. Děj je trošku podivný, ale je možné, že mi sem tam něco uniklo. Tvůrci na tom trošku (asi museli) ohřáli polívčičku sebrance z KSČ, ale to se nedá nic dělat. Klidně doporučuji. ()

kejly

Puvodne jsem chtel dat odpad, ale ve srovnani s nejhorsimi filmy 50. let neni tento tak spatny. Film se i presto vubec nepovedl: zapletka o nicem, neustale preskakovani, neuveritelne postavy, narazka na Cihost, a i pres kratkost tohoto filmu se v nem skoro nic nestane. ()

brasek

Lacná kriminálka... slabý dej má rýchly spád, žiadna atmosféra a smiešne prestrelky. Film však nejako neurazí... ()

foehr

Kouzelník Filipovský: "Proto jsem se také neudržel, když se nedávno staly ty zázraky v Čihošti a na jiných farách a jel jsem se podívat, jak si počíná konkurence, ale řeknu vám, takovou fušeřinu by ani náš děda nepřežil, kdepak." ()

Juklitz

Na dobu vzniku chválím pokus, ale jinak je to bída. Námět děs, až mám pocit, že sympaťáci v řadách StB měli přehled o diverzantech dříve, než vůbec něco naplánovali. Scénář děs, všechno nadějné je zabito (nejasná situace v kupé, uličce vlaku, útěk prvního A). Marvan fajn, ale uplně zbytečný, z totálního bahna vykukuje jen Filipovský. Bek byl výborný herec, ale když spustí to své "Ve Svazu na Cimljanské přehradě..", tak se mi chce brečet. Patrně pře-sestříhaný materiál těžce dobelhá do cíle, potěší snad závěrečná ne zcela špatná situace a přestřelka, bohužel v nich Agenti proti neprůstřelným výrazům ve tvářích příslušníků socialistické bezpečnosti nemají jedinou šanci a i poslední granátový pokus končí tragédií, navíc -tradičně- mizerně střihlou. Jak typické. ()

JSYSMHJF

Kouzelník Filipovský a vtipný komentář k Čihošťskému zázraku, člověku trne...Jinak ne až tak zle vystavěné, hlášky a plakáty patří k době, dost dobří Baldová, Marvan a jejich pošťuchování, na svůj věk a malý prostor už svůj nezaměnitelný Chudík, Beneš jako by udiven, kam se to od milovníka dostal... ()