Šetřit - to je výzva

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický / Dokumentární
Česko, 2023, 12x15 min

Známé české přísloví praví, že kdo šetří, má za tři. Šetřit se dnes musí skoro na všem, na potravinách, na energiích, na dopravě… Ale jde to ještě vůbec? České rodiny se o to za pomoci odborníků pokusí. Kolik díky jejich tipům a radám ušetří? (Česká televize)

Marze

Jedna rychlovarná konvice dvě koruny, mikrovlnná trouba deset minut šedesát  haléřů , jedno vyprání 26 korun na 60 stupňu, na třicet stupňů 20 korun. Když je prádlo špinavé den stačí prát bez pracího prášku. Elektrická trouba hodina pečení devět korun, ale když otevřete dvířka, dvacet procent tepla uteče a další rady. Překvapilo mě, že dost ušetří robotický vysavač. Z dalsich dilu jsem moc informaci nevyuzil, ale nevedel jsem, ze je moznost nekomu v cizi zemi hlidat tyden dum, nebo zvire. Rekl bych pak majitelum "vas pes je v poradku, jen lezi v bezvedomi na Jipce a nikdy uz pry nebude jako driv". V desatem dilu Elektrina v rodinnem dome se doporucuji solarni panely, ale v nasich podminkach jsou podvodne firmy, ktere vyberou penize ,vyhlasi upadek a mate smulu. Nejvic penez se da usetrit v poslednim dilu udelanim si stavebni upravy bytu. Nevedel jsem, ze si firmy berou polovinu zaplacene castky za praci. Firem je malo a casto zakazku nadhodnoti. https://www.ceskatelevize.cz/porady/15517797169-setrit-to-je-vyzva/223562220560001/ ()