Psycho: The Lost Tapes of Ed Gein

USA, 2023, 3 h 21 min (Minutáž: 43–55 min)

Režie:

James Buddy Day

Hudba:

Sam Fuller

Ed Gein (a.z.), Henry Zebrowski

Epizody(4)

Sledujte příběh děsivého vykradače hrobů a sériového vraha Eda Geina, jehož zločiny inspirovaly kultovní filmy jako Psycho, Texaský masakr motorovou pilou nebo Mlčení jehňátek. (mikki089)

*CARNIFEX*

Sériový vrah Ed Gein je po zadržaní eskortovaný do priestorov okresnej väznice, kde je samotným sudcom Boyd Clarkom a okresným prokurátorom Earlom Kileenom, podrobený výsluchu. Divák bude svedkom nie len doposiaľ nezverejnených zvukových záznamov z týchto rozhovorov, ktoré boli objavené až v roku 2019, ale aj rozboru jeho osobnosti forenzným psychiatrom N. G. Berrillom, či porovnávaniu s niektorými postavami z kultových hororov, ktorých tvorcov svojimi ohavnými činmi inšpiroval. Je minimum dokumentov, ktoré sa venujú Ed Geinovi, pričom toto je bez akýchkoľvek pochýb, najlepší z nich, keďže o tak zásadných, podrobných informáciách z jeho života, sa v žiadnom inom určite nedozviete. Ed Gein vraždil pred 70 rokmi, autentických materiálov je tým pádom pramálo, no v tomto počine sa podarilo dať dokopy (zrejme) maximum, čo sa kade-tade ponachádzalo, pričom najväčším plusom sú samozrejme rozhovory s ním samotným počas ktorých sa ho snažia konfrontovať s jeho zločinmi. Tie 4 epizódy sú samozrejme zbytočnosť a táto mini séria mohla byť kľudne o jednu epizódu kratšia, no tu už z princípu fanúšik takýchto “True Crime” dokumentov ťažko pôjde pod 4 hviezdy. Za mňa pecka. ()

sabres72

Zajímavé téma které by se však vlezlo do třeba hodinového dokumentu ... Každý díl víceméně ty samé obrázky a ukázky ... pokud neuvidíte všechny díly, jsem si jistý že o nic zásadního nepřijdete ... bohužel ... ()

Warhorr

Lepší zpracování ohledně Eda Geina v TV asi nenajdete. Jde se dost do detailu, od útlého dětství až po jeho hrůzostrašné činy. Jeho počínání se nám budou snažit vysvětlit různí doktoři a psychologové ale dostane se i na pamětníky a jejich vzpomínky na toto období. Jen mě štvali ti tři tupci z podcastu, ti tam nemají co dělat a vrhá to docela negativní světlo. Pro slabé povahy, jak už je zmíněno na začátku epizod, bych možná doporučil couvnout. Je to zcela a kompletně bez cenzury, takže lidské ostatky, zbytky kůží, useknuté hlavy, ''leatherface'' a zavěšené, rozříznuté tělo jako podsvinče je tady na denním pořádku. No někdo si tu stěžuje, že se obrázky pořád opakují. Zajímalo by mě, kolik by dotyčný asi čekal, že toho z roku 57 asi tak uvidí. Takže ano, omílají se tu dokola tytéž záběry ale s tím se musí prostě počítat. Líbila se mi i práce místního historika, který nás povede po Plainfieldu a ukáže nám, jak kritická místa vypadají dnes. Odkaz a pohled do historie na horory jako je TCHM a Psycho je určitě příjemným zpestřením ale přeci jen chci koukat na dokument o zvráceném vrahovi a ne se zabývat tématikou hororových filmů. To si můžu kdykoliv zapnout google či youtube a najdu toho habaděj. Ke konci tak seriál opravdu hodně odbočuje a o Edu Geinovi se už nevede vůbec řeč. Jinak, pro zájemce true crime a sériových vrahů se jedná určitě kvalitní dílo, které mohu doporučit. ()