Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

jitrnic

Tak zaprve Catherine Zeta-Jones, jejiz herectvi mi prijde smesne (takove strasne snazive, podobne upracovane jako jeji zevnejsek), pak mi vadi, ze Sean Connery je uz je prece jen trochu stary na to, abych mohl prijmout jako naprostou samozrejmost, ze by mezi hrdiny melo vznikat jakesi eroticke napeti, z cehoz plyne i zaverecny problem, ze by mi nijak zvlast nevadilo, kdyby jeden z hrdinu treba uprostred deje necekane skonal, jestli se spolu vyspi nebo nevyspi a zaverecne scenaristicke obraty a podobraty me uz znechutily uplne a diky nim se podle me nejedna nakonec ani o prumer. ()

castor

Když nás na konci října 2020 opustila legendární 007 a skotský Sir Sean Connery, hned následující den jsem si ho chtěl připomenout/uctít tímhle lupičským thrillerem. Jak dobře víme, šikovná agentka pojišťovny v něm cílí na nepolapitelného zloděje, pro kterého slovo „nemožné“ neexistuje. Ovšem tihle dva se spojí a majitelé galerií se musejí začít třást. Režisér Jon Amiel je místy sympaticky stylový, jindy mohl jít výrazněji na dřeň. Tuhle látku pojal staromódně, přesto vypráví docela svižně a zodpovědně a daří se mu mezi dvojicí hereckých star budovat solidní sex-appeal. Každopádně hlavní hvězdou je právě Connery, samotář, který má šťávu. Catherine vedle něj nicméně sympaticky seká roznožky a tančí na podlaze mezi infračervenými paprsky. Výsledek sice není úplně TOP lupičský film, body mu navíc ubírá závěr, který se s realitou úplně nepotkává. Celkově ale coby oddychová zábava fajn. ()

kingik

Jonu Amielovi se podařilo do filmu obsadit Seana Conneryho a Catherine Zeta-Jonesovou, přihodil pár nápadů při loupeži, truchu ekvilibristiky a ladných pohybů a myslel si, že je to bomba film, ale je to průměr. Connery je omšelý kocour a svodům Jonesové se dvakrát odolat nedá, a tak milostná linie je zde nevyhnutelná. To ostatní šlo stranou. Nakonec film tak trochu nudí, ale u Amiela se ani nedivím. On nudí skoro vždy. ()

lamps

"Průměr", řekli byste laicky poté, co vám kamarád odvypráví děj a vylíčí vrcholné scény. Jó, to by tu ale nesměl být šarmatní zlodějíček Connery, co si na Silvestra dopřává miliardové lupy, nejkrásnější herečka všech dob Catherine Zeta-Jones, která se umí proplétat mezi neviditelnými lazery jako nikdo na světě, a hmatatelný náboj, který doprovází jejich společné scény a vytváří tak silnou intimní atmosféru, že příběhově hluchá místa se stávají stejně příjemnými jako celý zbytek snímku. A ten "romantický" akční závěr je opravdu velmi pěkně a efektně natočený... Takže s průměrem na mě nechoďte, minimálně kvůli té Catherine na to prostě nemohu přistoupit. :-) 80% ()

Master19

Zaručuju vám, že až se pronudíte reklamou na Petronas v 3D kině v přízemí a konečně vás pustí na tu kratičkou chvilku na mostek mezi věžemi, určitě si na tento film vzpomenete. Petronas Towers jsou nejen nejvyšší dvočata na světě, ale i jedna z nejfotogeničtějších budov, co znám a je dobře, že si mohla zahrát v tomto snímku, který má díky Connerymu relativně slušnou úroveň. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. ()

• Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)