Zrní živě na Metronome Prague

Hudební
Česko, 2023, 63 min

Režie:

Petr Vejslík

Cestovatelé po hvězdách a stopaři nových hudebních cest kapela Zrní představují novou desku "Široko daleko" na hudebním festivalu Metronome Prague... Kapela Zrní se pohybuje v meziprostoru alternativy a popkultury. Nezaměnitelná je poetika v jejich textech, práce s elektronikou i skladatelsko-producentský přístup, v němž fúzují žánry a panuje absolutní volnost. Jejich hudba je černá díra, která pohltí cokoliv: od glassovského minimalismu přes podivné disco, folkové písničkářství, po psychedelickou závrať. Není mnoho kapel, které by tolik překvapovaly, jako právě Zrní. Intimitu z desek dokáží na koncertech přetavit v obrovskou energii. Umí být divocí i jemní, zasnění i přímočaří. To vše dělá ze Zrní jednu z nejzajímavějších a nejvyzrálejších kapel české hudební scény. Zrní spolu hrají v nezměněné sestavě od roku 2001. Za sebou mají 7 řadových alb, za která byli několikrát nominováni na kapelu roku v hudebních cenách Anděl. V roce 2012 si tuto sošku odnesli v kategorii objev roku. Písničky na novém albu "Široko daleko" vznikaly v průběhu pandemie v roce 2021. Po dvou deskách, na kterých jsme experimentovali s elektronikou, jsme tentokrát měli chuť nahrát desku stojící na našem nástrojovém složení. Zvukově jednoduchou a stručnou, s minimálním množstvím samplů. Kapela se tak pomyslně vrací ke kořenům své původní tvorby v novém kabátě. (Česká televize)

Marze

Z nového alba se mi líbily jen dvě písničky, zbytek průměr, který jsem jednorázově zkonzumoval, aniž by na mě zanechal nejakou stopu. Koncert na České televizi Artu  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15444116948-zrni-zive-na-metronome-prague/ ()