Mstitel beze jména

• Hongkong Wo shi shui (více)

Poté, co byl po brutálním zásahu CIA prohlášen za mrtvého, musí osamělý mstitel rychle najít svou pamět, aby odhalil mezinárodní špionážní spiknutí, které chce uvést do provozu nový smrtonosný zdroj energie. S pomocí dvou krásných bojovnic musí Jackie překonat kontinenty a čelit ozbrojeným zabijákům a zlověstným spiknutím na každém kroku. (Bonton Home Video)

JASON_X

Asi nejvýpravnější čenovka Jackieho klasického období. Dvě scény z ní mají pevné místo v mých pomyslných Jackieho Top 10 scénách - první je komická (Jackie zmalovaný křováckými válečnými barvami a se zdřevěnělým jazykem dává kokosovou transfúzi ("Přestaň jíst mého bratra ty zvíře!"), druhá je GENIÁLNÍ závěrečná bitka se dvěma naprosto skvělými týpky na střeše Rotterdamského věžáku, ze kterého Jackie na závěr velkolepě sklouzne. Miluju tenhle film. ()

Lacike

Vzdycky som mal rad druhu polovicu tohto filmu, ale prva polovica sa mi v USA 108 minutovom zostrihu uvedenom u nas nikdy nepacila. Az ked som videl nezostrihanu HK 120 minutovu verziu, tak sa mi zapacil cely film. Akcne sceny su prakticky rovnake. Len sem tam je pridana nejaka nepostrehnutelna sekunda pri vybuchu tovarni. Prvym hlavnym rozdielom su pridane sceny Jackieho v Afrike, kde sa skamarati aj s jednym domorodcom. V pôvodnej verzii ma sceny v Afrike nudili, ale vdaka tomu motivu funguju ovela lepsie. Podstatnejsim vylepsenim je ale ovela neskorsie odhalenie divakovi, kto za celou akciou v Afrike stoji a o co im ide. Prakticky to zistujeme postupne spolu s hlavnou postavou, co dava ovela lepsi zmysel ako v USA verzii, kde su pre divaka vylozene karty hned a potom musime este nasledne trpiet pri tom, kym to zisti aj hlavny hrdina. Aj ked som uz film videl a motivy zaporakov poznam, tak ma v HK verzii znova bavi to postupne odhalovanie. No a konecne k filmu. Prva polovica je na Jackieho trochu netypicka. Vlastne je to seriozny thriller v ktorom Jackie ako clen elitneho komanda so stratou pamäte postupne zistuje kto je a co sa mu stalo. Humoru je v tejto casti minimum a akcie tiez. Napriek tomu to rozhodne nuda nie je a Jackie predvadza v ulohe zmäteneho hrdinu slusne herectvo. Az v druhej polovici sa naplno dostanu k slovu klasicke Chanovske komedialne bitky plne vynaliezavych a aj nebezpecnych kuskov. Prevedenie bitiek je este spickove. Pomocne lana su pouzite len pri kuskoch v ktorych Jackie poskakuje po budovach. Ale ani to neznizuje napriklad finalne sankovanie Jackieho po oknach na streche budovy. V niektorych scenach sa mi doslova zatocila hlava nad tym, co tam predvadza. Dalej by som vyzdvihol nahanacku v ktorej s autom Jackie predvadza take vtipne kusky, ktore som nikde inde nevidel. Hromadnu bitku v Rotterdame v ktorej Jackie v drevenych topankach riadne bolestivo nakope protivnikov a nakoniec fantasticke finale s dvoma supermi plne spickovych dynamickych chvatov. Na okrasu tu su uz tradicne aj nejake pekne baby s ktorymi sa tentoraz nastastie Jackie nezblizuje. Vysledkom je nadpriemerna Chanovka este stale v tom tradicnom HK style. Keby bolo v prvej polovici viac tradicnej Chanovskej komiky a akcie, tak by to bolo za ciste 4*. HK verzia je u mna za spokojnych 7/10 a USA verzia za slabych 5/10. ()

ScarPoul

Jeden s najlepších Jackieho filmov. Skvelé tempo, vážnejší tón a pôsobivé kung fu finále na streche mrakodrapu. Jasné, že to má chyby a niekoľko úsmevných momentov, ale tento vážnejší tón Jackiemu svedčí. V zásade sa jedná o takú veľmi zjednodušenú verziu agenta zo sveta Toma Clancyho. Ak môžem byť teda tak trúfalý a prirovnať takýto film k špionážnym literárnym thrillerom. Wangová hudba nedovolí divákovi vydýchnuť a prostredie Afriky a Holandska je využité naplno, hoci paradoxne sa vo filmoch s takouto tématikou až tak často nenachádza. Každopádne funkčné a stále zábavné dielo, ktoré naplno ukazuje Jackieho potenciál a kvality. Za mňa veľmi príjemné prekvapenie. ()

HateBreeder

Slušný snímek s Jackiem Chanem který zde tentokrát ztratil paměť a ještě ke všemu mu jdou snad všichni po krku. Humor a akce - klasika Chanových filmů, tento je sice o malinko slabší, ale rozhodně není nudný! Závěrečná bitka na střeše mrakodrapu je kulervoucí. A pohled na dvě nádherné asijské herečky, který bere dech... ()

malylada

Velmi povedené novější béčko s Jackiem, přesně tohle od toho očekávám, bez velkých řečí moře povedené akce......7/10 ()

Terva

V poušti je nalezen úlomek meteoritu, jenž má obrovskou ničivou sílu. Výzkumníci jsou po jeho nalezení přepadeni a odvlečeni vycvičenými bojovníky. Ti po ukončení akce odlétají vrtulníky z pouště. Netuší, že brzy mají být zlikvidováni. Scénář : Jackie Chan, Susan Chan a Lee Reynolds. Kamera : Hang-Sang Poon. Hudba : Nathan Wang. ()

corpsy

No zdá sa, ale pán Majster sa mi ani v trochu pokročilejšom veku nezdá unavený. Pre mňa jeden z tých menej výrazných filmov s Jackiem, ale určite nie málo strhujúcim. A jeden z mála s týmto hercom, ktorý som videl menej ako dvakrát, musím dobehnúť. ()

themic

Jo všechny Jackieho filmy jsou vtipný, akční a další..! Mě osobně se líbí a tak i za tento film dávám 4... ()

ivishka

Věčně pobíhající nadrogovaný Číňan,který si sice zaslouží obdiv, ale také čeho je moc, toho je příliš(možná na tomto perfekcionismu má podíl to,že Číňané se snaží být ve všem nejlepší, ale jsou u toho potichu,zatímco Jackie je až moc vidět). Nevidím absolutně žádný důvod, proč přežívat veškeré jeho tríčky bez ujmy aniž bych si pořád nekladla otázku PROČ SE MU NIKDY NIC NESTANE???Proč pokaždé se všeho vybruslí?Nemám ho ráda. ()

Ridick

slusna chanovina, s opat vynikajucou chereografiou. ako inak dej je na prd, ale kedze sa cely film nesie v neustalej akcii, da sa to prepacit. ()

zipper111

Oddechovka pro nedělní odpoledne...Myslím že to není nic světoborného, akce je vtipná a přehnaná, prostě Jackie... ()

Tony.cs

Výborná akce, kterou Jackie Chan zvládá dokonale, skvělé souboje, které zvládá dokonale a vtip, který zvládá bravurně. ()

Derek

k tomuto filmu som sa dostal ako kura k huslám, ale nelutujem to! vynikajúce akčné scény ktoré vás buď nadchnú, alebo pobavia. jedna z lepších chanoviek. ()

Toshiro

Kromě klasického kungfu + kaskadérské kousky, je v tomhle filmu Jackie Chana i velice slušná honička v autech a velké nasazení vojenské techniky. ()

balba

Mistr bojových umění Jackie Chan nám servíruje další dávku svých nenapodobitelných akčních krkolomností.Film je zábavný , ale pořád mu něco chybí. ()

peto12

Jackie stratil pamäť, keď skočil z vrtulníka. Ten koniec filmu bol celkom dosť zaujímavý, keď zoskočil zo strechy a ešte išiel nohami po sklách. Táto scéna ma najviac rozosmiala ()

Martin741

Jo, jo ja mam rad ked Dzeki cen sa snazi zhodit kazdu akcnu scenu co videl vo filmoch ....... spolu s Filmami BS/TH stale fajna vec ........A Cen je pred aj za kamerou, pozeram ...... 67 % ()