60 minut

• Polsko 60 minut (více)

MMA borec nechce, aby mu soud odebral dceru. Odřekne proto důležitý zápas a spěchá přes celý Berlín na oslavu jejích narozenin. (Netflix)

Juto

Je dobré, že globálna streamovacia služba NETFLIX má rozhodne chuť na nezvyčajné experimenty. A hľa, pre mňa neznámy režisér Oliver Kienle necháva pozoruhodne dobre trénovaného Emilia Sakraya, podobne ako Franku Potente ako Lolu, bežať Berlínom proti nemilosrdnému plynutiu času. Ale v scenári nenájdete žiadne zvláštne záblesky inšpirácie. Ale ani to nie je zlé. Tomto filme je dôležitá iba akcia a tá sa podarila. 5,5/10 ()

sedm.1

Po pravdě řečeno, s německou kinematografií mám vážně malou zkušenost, ovšem možná o to víc jsem právě touto akční jednohubkou mile překvapen a když to vezmu do důsledku, tak vlastně 60 minutám musím vytknout snad jen jedinou věc, a to záminku, proč ústřední hrdina vůbec uteče ze zápasu, čímž sice spustí velice zábavnou, svižnou a fungující lavinu událostí, které se zastaví prakticky až se závěrečnými titulky, nicméně musím zopakovat, ta příčina je vážně nenápaditá a především fakt triviální. Jinak se ale jedná o skutečně povedenou jízdu, kde funguje prakticky všechno, nicméně pro mě osobně tu dominují dva prvky, a to jednak veškeré souboje, které jsou na opravdu vysoké úrovni, jsou choreograficky povedené, fakt nekompromisní a krvavé, ale především přehledné, což je pro mě nejzásadnější a hlavně proto je tak vyzdvihuji, a jednak mě vážně hodně bavili prakticky veškeré postavy, samozřejmě na čele s ústředním hrdinou, který je velmi sympatický a výrazný, ovšem o výraznosti by se dalo hovořit v souvislosti i se všemi ostatními figurami, což jsem od německého filmu skutečně nečekal. Krom zmiňované výtky ovšem funguje i zápletka, která si po celou dobu drží opravdu parádní tempo, oslovila mě i atmosféra a prostředí německých ulic, uliček a zákoutí, chvílemi se dostavilo i slušné napětí, takže za mě se ve výsledku jedná o vážně zábavný akční kousek, který tedy není rozhodně objevný, či nějak nápaditý, v tomto případě mi to bylo ale tak nějak jedno, důležité je, že to nejzásadnější, proč by měl ten film bavit, v 60 minutách funguje a za mě si tak zaslouží určitě palec nahoru. ()

EvilPhoEniX

Na Netflix vyšla německá akční martial arts mlátička z Německa a jde víceméně o chlapskou variaci na Lola běží o život. MMA hlavní hrdina nechce přijít o dceru a tak se vykašle na důležitý zápas a spěchá přes celý Berlín za ní, má na to 60 minut, jenže na jeho zápas si vsadili nebezpeční lidé a ti mu jdou teď po krku. Je to hodně napínavé a intenzivní, jelikož se film hodně hýbe kupředu, hlavní hrdina je sympaťák, fighty jsou na jeden záběr a jsou sice trochu strojené a vyumělkované, ale až tak mi to nevadilo, jelikož přehledná kamera, drive a surovost tam cítit je ( jen zkrátka chybí lámání končetin a krev), akce je tedy dost, vizuálně v pohodě, příběh je debilní, ale o ten tu naštěstí nejde. Oddychová akční jednohubka bez ambicí, ale potěšila. 6/10. ()

Hapretor

Dám tomu 4. Má to vše, co sem chtěl v tu chvíli, co sem měl chuť na nějaký brainwash akční náser ... Jen chyběl Adkins ... ale ten pak ani nebyl potřeba ... celkem nápadité a ne okoukané mláticí béčko, který má "sympatické" postavy, opravdu poutavé bitky, a nadupanou hudbu ... stejně jako hlavní borec ... tohle se povedlo ... ()

BOURQUE

Motivácia, ktorú má hlavná hrdina, je jasná – za každú cenu chce oslavu narodenia dcéry stihnúť (inak zasiahne matka) a preto stornuje aj veľmi dôležitý boxerský zápas. S tým však nepočíta, že v danom zápase sú obrovské peniaze a niektorí z neskutočného zápasu nebudú mať radosť. Film je so svojim vedením a akčnou/bojovou líniou spíš viackrát pripomína nejakú Netflixovskú tuctovku, kde behanie a „cestovanie“ po Berlíne má ľahký dotyk Stathamovského Cranka, ale ani z ďaleka nemá tak vydarené scény a charakteristické (prípadne charizmatické) postavy (nehovoriac o dialógoch). Z určitého pohľadu je to pochopiteľné, pretože ciele hlavnej postavy sú iné. Napriek tomu si však myslím, že niektorým častiam filmu (príbehu) by mohli venovať trochu viac pozorností. P.S.: Keď spomínané nedostatky vám nejako neprekážajú, tak môjmu hodnoteniu pridajte ešte jednu malú hviezdičku. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

• Keď hrdina po súboji s černošským zápasníkom v bare vyjde pred bar, môžeme počuť rozhovor dvoch mužov v češtine. (johnsnow)