Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (869)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,673,242Tržby Celosvetovo $47,073,242║ Tak toto je jediný podarený film z dielne rutinéra Paul W.S. Andersona. Toto mu fakt vyšlo aj keď dokonalé to nie je ale aspoň nič nekopíruje a ešte dokáže zachytiť dávku neskutočnej temnoty, rovnako tak napätie tu nechýba a dizajnovo to je dosť dobre vytvorené. /videl v kine: 70%/ ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Zhruba dvě třetiny filmu jsme byl přesvědčený, že se Andersonovi povedlo cosi naprosto jedinečného. Atmosféra, jakou Horizont oplývá, mě totálně přimrazila a způsobila mi velice nepříjemné duševní stavy. Kouzlo neznámého zla funguje na výbornou – ocitáme se v morbidních útrobách dlouho ztracené lodi, nevíme, co se děje kolem, jen tušíme, že každý další záběr může přinést leknutí a hrůznou brutalitu. Anderson si hraje, natahuje napínavé momenty, pak zvyšuje psychický tlak krátkými střihy, nešetří krví, ale zlo ponechává v zneklidňující anonymitě... až do závěru. Pak náhle mávne kouzelný proutek a z filmu je béčková vyvražďovačka s bezokým humusákem a všechno dosud pečlivě budované napětí přijde vniveč. Škoda, že se Horizont nespokojí s tušeným a namísto toho servíruje pěstní souboj s odporným, ale hmatatelným. Znovu se mi potvrdilo, že Anderson je režisér talentovaný, ale postrádající zdravý úsudek. Viděl jsem film, jehož větší část je dílem chytrého stratéga a jehož pointa je dílem béčkařského rutinéra. Že by rozštěp osobnosti? To lepší ve mně však ještě dlouho zůstane, společně s dobrou hudbou Michaela Kamena, kvalitními hereckými výkony (jen ten bodrý nigga... proboha proč zase?) a koukatelnými triky. Tohle mohl být památný sci-fi horror, ale ve výsledku je to vítězství promrhané v poslední třetině. Ohromná škoda! ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kultovní sci-fi? Srovnatelné se Scottovým Vetřelcem? Povídali, že mu hráli… To, co se začátku snaží tvářit jako nějaká neplytká záležitost ohledně tajemné kolotočářské atrakce na lodi Event Horizon, se s přibývajícím časem a zásahy producentů změní v prachsprosté béčko s atmosférou podporující u diváka horizontální událost zvanou spánek. Same Neille, kam jsi dal oči? Myslím tím při čtení scénáře.. S ohledem na autorovu dosavadní režisérskou filmografii mě napadá mírně pozměněná parafráze z jedné epizody Red Dwarf: „Epilog: Druhý polymorf, který byl o poznání méně inteligentní, než ten první, se zabydlel v šuplíku s Andersonovými dobrými filmy… kde zemřel v osamění o mnoho let později sešlostí věkem." ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Horizont udalosti je film, ktorý mal určite na viac než predviedol. Bohužiaľ až príliš doslovne sa obrazom i "enginom" drží svojich veľkých vzorov (napr. Cameronovi Aliens pokiaľ ide o interiéry a pristávanie pri HU, Emmerichov Stargate pri spustení gravitačného „motora“ a ruka prechádzajúceho hrdinu, predstavy a la Levinsonova Sphere či ktorýkoľvek Solaris...etc.) a po stránke príbehu ani jeho formálneho spracovania neprináša nič nové. Andersonovi sa na jeho pomery neobvykle darí budovať napätie v prvej časti návštevy na HU , avšak napätú atmosféru neustále atakujú kecy a „fóry“niektorých nižšie postavených členov posádky (musí temer každý černoch v US filme rozprávať ako idiot?), čo celkový thrillerový charakter prvej polovice zráža smerom dole. Pokiaľ ide o horrorovú rovinu , tu Anderson používa priveľa lacných ľakačiek, ktoré mu skúsenejší divák temer vždy dopredu prehliadne. Postavy mali potenciál, a i keď niektoré sú veľmi sľubne rozohraté (Fishburne, Neill), zráža ich klišoidné zobrazovanie motivácie (pocity viny zo straty manželky a z toho prameniace šialenstvo, či pocity viny z nemožnosti zachrániť priateľa). Záver všetko čo bolo na filme dobré pekelne zmrví „hellraiserovským“ spôsobom. 6/10 P.S. Porovnávať s týmto filmom výborný Boyleov Sunshine je IMHO totálne mimo misu tak po stránke formálnej ako i obsahovej. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„V pekle, doktor. Tá loď bola v samotnom pekle.“ Vo vesmíre nebolo toľko strašidelnej gotiky od VOTRELCA a už ani zasa pár desaťročí nebude. Hoci satanský sci-fi horor HORIZONT UDALOSTI doplatil na údajné drastické zostrihanie (kvôli čomu sa druhá polovica mení na chaotickú vyvražďovačku) a ani niektoré postavy (vtipný Afroameričan) a logické nedostatky (doktor behom piatich sekúnd preloží text, ktorému neprišli na kobylku ani najlepší vedci v NASA) nie sú chvályhodné. Ale úžasná atmosféra a neskutočný vizuál (a sympatické herecké obsadenie a gore miestami až hellraiserského rangu) robia z HORIZONTU UDALOSTI solídny, ak nie výborný, drsný kozmický hororový triler. Oveľa zaslúženejších by bolo (kvôli dosť mizernej druhej polovičke) dať len 3*, ale žánrové srdce diktuje iné číslo. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/377/ Kino Považan NMnV 1997 ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • Jednoho z původních členů posádky lodi Horizont události hraje britský režisér Gary Sinyor. (HellFire)
  • Režisér Paul W.S. Anderson se kvůli práci na filmu vzdal možnosti pracovat na komiksové adaptaci X-Men (2000). Zdůvodnil to mimo jiné tím, že chtěl po snímku Mortal Kombat (1995) s přístupností PG-13 natočit drsnější film s ratingem R. (curfew77)

Reklama

Reklama