Other Voices: David Gray

Irsko, 2020, 51 min

Režie:

Maurice Linnane

David Gray

Další díl koncertní série „Other Voices“, ve kterém zpěvák a skladatel David Gray vystupuje v  komorním prostředí kostela St. Michael’s Church v irské Ballině. (Netflix)

Zuza_na

David Gray je pro mě irská srdeční záležitost, takže dokument o muzikantovi a skladateli mě ani v nejmenším nemohl zklamat. Citlivě vedený rozhovor MayKay s tvůrcem takových hudebních lahůdek jako je Flame Turns Blue nebo This Year´s Love a Please Forgive Me mě moc potěšil i z toho důvodu, že přiblížil jeho pohled na práci i život muzikanta s tím spojený. Kvůli covidu bohužel s dvouletým zpožděním byl uveden v půvabném irském městečku Ballina v kostele St. Michael´s Church živý koncert ke 20. výročí vydání Grayova v Irsku nejprodávanějšího alba White Ladder a spoluvytváří pohled na všestranně nadaného muzikanta. Jako vzpomínka na začátky Grayovy muzikantské doby zazní i skvělá skladba We´re Not Right doprovázená pouze Davidovou akustickou kytarou doplněná vokály a hvízdáním dlouholetého Grayova kamaráda, bubeníka a příležitostného baskytaristy Craiga „Clune“ McCluneho. Pořad je hudební lahůdkou a zbývá si už jen přát, aby David konečně zamířil se svojí kapelou i k nám do Česka a pořádně to tu rozbalil. ()