Srdeční záležitost

(TV film)
všechny plakáty

Časosběrný portrét předního českého kardiologa prof. Petra Neužila... Režisér Jaromír Herskovič pronikl k prof. Petrovi Neužilovi jako kameraman dokumentární série Doktoři (2016), kde byl prof. Neužil jedním z hlavních protagonistů. Hodinový film vznikl jako výsledek několikaletého časosběru (2016–2023) událostí ze života tohoto předního českého kardiologa a mezinárodně uznávaného odborníka. Film je pohledem do jeho současné práce, hodnotového zázemí a originálního myšlení. (Česká televize)

Marze

Dobrá parta na pracovišti je základ. Personalisty vždy nejvíce zarazí, když se uchaeč o zaměstnání ani nezeptá s kým bude pracovat. Nejvíc mě šokovaly kardiostimulátory s neustálými impulsy, takže si je lidi chtějí vyrvat  těla. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/16000590532-srdecni-zalezitost/ ()

Narciska

Dokument představuje osobnost české (nebo snad světové) kardiologie a pro nás laiky inspirativní osobnost. Velké charizma, a jak sám dr. Neužil říká - humor, nadhled a mysl bez bariér. On sám působí jako vzácně vyrovnaná osobnost, smích od srdce a dokonalá koncentrace. Díky za takový dokument. Povzbudí a vrací víru v člověka. ()

Anianna

Pan profesor mě natolik zaujal, že nejsem schopna hodnotit dokument jako dokument. Cením si každého člověka, který dělá svou práci dobře. Pan profesor ji dělá excelentně, na světové úrovni. A do toho je ještě vtipný, kreativní, laskavý... Copak může režisér ve filmu o takovém člověku něco zkazit? Lépe ho představit nemohl. ()