Maria (Marie Gillain) je mladá nadějná herečka, která se pokouší o kariéru. Když ji začínající italský režisér obsadí do hlavní role nového filmu po boku americké superhvězdy, splní se jí sen. Ale to, co se pro ni jeví jako velký průlom, se ukáže být začátkem pekla. Tím filmem je totiž „Poslední tango v Paříži“. A tou herečkou, jejímž fimovým partnerem není nikdo jiný než Marlon Brando (Matt Dillon), je Maria Schneider (Anamaria Vartolomei). (mac000)

POMO

Naříkání mladé začínající herečky, že jí natáčení intenzivní scény reklamy na máslo s Bernardem Bertoluccim a Marlonem Brandem zničilo život. Beze zmínky, že z ní udělalo globálně známou hvězdu (což určitě nechtěla). V první polovině s Mattem Dillonem coby Brandem zajímavé nakouknutí do zákulisí natáčení Posledního tanga v Paříži. V druhé polovině ale nudný, z vody vařící celovečerní film, který používá známou událost kinematografie pro zviditelnění se jeho tvůrkyně na post-Me-Too vlně. Jediné, co se v oné druhé polovině filmu dozvíme je, že se Maria Schneider nechala dalším chlapem svést na heroin a že útočiště našla v (jejím ne prvním) lesbickém vztahu. [Cannes FF] ()