Dalziel a Pascoe

• Velká Británie Dalziel and Pascoe
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (1996–2007), 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Předloha:

Reginald Hill (kniha)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom (více)

Série(11) / Epizody(46)

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ... (TV Prima)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (46)

Smrt v rodině (2006) (S10E05)

Seriál Dalziel a Pascoe má epizody špičkové (těch je jen pár) a pak epizody nadprůměrné, tedy standartní (těch je většina). A právě mezi těmito epizodami se sem tam vyskytne nějaká, kterou si zapamatujete méně než jinou, a tohle je jedna z nich, protože vyšetřování to tentokrát příliš zajímavé nebylo a dnes už nevím, o čem ten díl přesně byl (ještě, že je tady ten oficiální text ČT), což ale v takovém množství vzájemně si podobných epizod není zas takový průšvih. Tenhle případ tedy u mně má 75%. Warren a Colin jako vždy absolutně famózní. ()

Jeskynní žena (2006) (S11E01)

Jeskynní žena je jedna z těch lepších epizod, ale na plný počet to u mně tentokrát není, což ale zas tolik nevadí. Andy Dalziel je tentokrát v mimořádné kondici - protivnější, sprostější a vzteklejší, než kdy dřív. A tím pádem samozřejmě i zábavnější, než normálně. A zatímco si s ním nikdo neví rady a i Pascoe je na něj tentokrát krátký, já jsem se bavil. Atmosféra je perfektní, případ dostatečně zajímavý, rozuzlení taktéž a střídání odlehčených a dramatických chvil je správně dávkováno a dobře to funguje. 85%. ()

Padlý anděl (2006) (S11E02)

Někdy ty díly jsou opravdu až nepříjemně dlouhé. A není jich zrovna málo. A tenhle je taky jeden z nich. A navíc je Padlý anděl nejspíš ten nejméně zajímavý a záživný případ z celého seriálu. Dalziel a Pascoe sice fungují opět na výbornou, zbytek je ale podstatně slabší, než obvykle. Aspoň tam ale je Jodie Whittaker a má to celkem zapamatovatelné rozuzlení. 70%. ()

Démoni v nás (2007) (S11E03)

Fascinující a absolutně luxusní díl, který sice do tohoto seriálu absolutně ani trochu nezapadá, ale to je mi docela úplně jedno, protože je to výborný díl a v rámci celého seriálu je to naprostá špička. Už od první vteřiny vynikající hudba, temná atmosféra, čarodějné rituály, telekineze, hypnóza, vraždy, Andy bez cigaret, skvělé finále... Troška (ačkoliv v tomto díle je ho docela dost) mysteriózna nikdy neuškodí. A už vůbec ne, když je u toho i Richard E. Grant, který je jako vždycky absolutně geniální. 95%. ()

Projekt Afrodíté (2007) (S11E04)

Myslím si, že kdyby tenhle díl byl poslední, jednalo by se v rámci seriálu o krásné a důstojné zakončení. Andy se vrací po pěti týdnech z Austrálie a v yorkshirském světě, který opustil, vládne chaos. Policie sídlí v provizorních kancelářích a jeho vztah s Pascoem, který si zvykl pracovat sám, taky pořádně skřípe. A obnovení starých vztahů nebude úplně snadné. Obzvlášť, když se chce do Austrálie znovu vrátit. A tentokrát natrvalo... Tohle o případu, který je tentokrát extrémně nezajímavý a nezapamatovatelný, opravdu není. Tenhle díl je hlavně o Dalzielovi a Pascoeovi a hereckém koncertu jejich představitelů. Mít ti dva dobrý případ, šel bych možná výš. Takhle je to jen za 80%. ()

Pod tmavými hvězdami (2007) (S11E05)

Andy a Peter naposledy. Ještě jednou děkuji oběma hlavním představitelům za jejich perfektní herecké výkony a Warrenu Clarkeovi, bez něhož by Dalziel nebyl ani ze setiny takový, jaký byl v jeho podání, obzvlášť. Poslední scéna byla velice hořkosladká a zamrzí snad jen to, že tahle detekivní dvojka se prostě už nevrátí. Jejich závěrečný případ byl docela fajn, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby se řešilo něco velkolepějšího a ve větším stylu, tohle bylo možná až příliš standartní. Aspoň, že ten Peter Pascoe se na závěr ukázal ve světle, ve kterém by ho asi nikdo nečekal. 75%. ()