Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

Pignon

Chytilová uměla chytit za koule a zaujmout, šokovat a pobavit. A to i v době, která jí zjevně pobuřovala, za využití totálníchb neherců (Hanák, Donutil). Její neurotický styl, švenkující kamera jsou dobře rozpoznatelné. A nakonec s odstupem 30 let dlužno podotknout, měla pravdu a dobu ještě k tomu nasbímala, což byl určitě její druhý plán. ()

Hombre8

Tenhle Chytilovej šovinismus naruby, který se nikterak nesnaží zakrývat (kdyby to samé dělal chlap, tak si v branži ani neškrtne), mi na rozdíl od jiných nijak zvlášť nevadí. Jen budí blahosklonnou schovívavost. Takže jsem se nad mnohdy trochu přitroublými gagy a dialogy docela bavil. Proč ne. Jako oddychovka to nebylo úplně marný. ()

Astu.

Ten lepší z českých filmů (neříkám že dobrý) s povedenými hereckými výkony a zajímavým námětem. Průměr. Naštěstí pocit trapnosti alespoň trochu zmírňuje výborný Donutil s Hanákem. ()

samurraj

Náhodou skvělá komedie. I když je to zvrhlé, stále je to skvělá komedie. A Donutil tomu dodává ty správné grády. Za mě 5 hvězd. HOWGH! ()

tomkat

Film, který poukáže na hodně závažných věcí, a to s velkou nadsázkou - jenže se přitom tváří smrtelně vážně. A to mu brání být opravdu dobrý, bohužel. Pro zamyšlení nad moderní českou společností (film je kupodivu(?) stále aktuální) se to přesto hodí vidět, i kvůli pár dobrým vtípkům. ()

Bila_pani

Dost "krutý" film. Donutil je fakt na nakopání (to myslím tak, že fakt umí zahrát neskutečného slizouna). Ale třeba tenhle snímek v dobrém inspiruje ženy, které se setkaly se znásilněním.... možná těm samcům nadrženost zůstane, ale zadostiučinění za to stojí ;) Musí být fajn pocit zařvat na chlapa "Ty kastráte!" a opírat se přitom o fakta... :D ()

hanite

Tak tenhle film jsem nikdy nepřekousla a snažila jsem se ne jednou. Ale odpad to není, prostě pohled na znásilnění, následnou kastraci a pokud si dobře vzpomínám i následnou konzumaci odstraněných varlat druhou osobou mi nedělá dobře. ()

Necrophobic

Velká depresárna . Pár momentů pobaví ,ale jako celek je to dost otravný film .Nebýt Vávry a jeho degustace "býčích žláz" bylo to za jednu hvězdu . ()

Lonelybiker

Rozhodně se jedná o místy dost nechutný snímek a není stravitelný pro každého. V případě Věry Chytilové jsme si na to ale už určitě zvykli. V tomto filmu se režisérka nebojí představit nám tu nejzvrácenější část několika postav, které myslí v podstatě jen na sebe, svoje vlastní dobro a prospěch. Těžko na tom kdokoliv nalezne něco pozitivního, takže pro mě byla nejsympatičtější postavou veterinářka Zuzana Stivínová. Věřil jsem ji všechno. Určitě si taky nelze nevšimnout Miroslava Donutila, kterého tady vidíme v úplně jiné roli, než jak ho známe. ()

Lvísrdce

Uniká mi smysl existence filmu. Na pobavení (komedie) to vůbec není vtipné. Na drama mi tam tak nějak chybí hlubší psychologie postav, nějaké vcítění se do někoho. ()

andydufrsn

Je horší někoho násilím donutit (v případě postavy pana DONUTILA to zní obzvláště hezky) k pohlavní styku nebo jej, jako trest za to, vykastrovat. Film neúplně vyváženě balancuje na hraně mezi komedii a dramatem o znásilnění a životem s tím ()

tenizague

Já na začátku vážně nevěděla, jak se s filmem porvat - mám se královsky bavit nebo mě má mrazit? Po scéně se znásilněním jsem se rozhodla pro sledování filmu s nadhledem - a udělala jsem dobře. Během filmu jsem se většinou bavila při výkonech Donutila a dalších "komiků", vzápětí jsem dostávala tvrdou sodu, když si člověk najednou uvědomil, že tohle je sakra vážný. To, že vám snímek po celou dobu servíruje pořádný hukot, zmatek, emoce, v tom vidim jeho sílu. ()