Reklama

Reklama

Ffolkes

  • Česko Komando ovládající výbušniny pod Atlantikem (neoficiální název) (více)

Obsahy(1)

Dve ropné plošiny v Severnom mori obsadili teroristi vedení prešibaným zločincom Kramerom (Anthony Perkins), ktorí sa vyhrážajú ich potopením – ak do dvanástich hodín neodstanú nekresťansky veľké výkupné, ktoré požadujú! Keďže by to znamenalo stratu miliardy libier a asi 600 ľudských životov, britská vláda nemá veľa alternatív, a tak poverí pekelne excentrického špeciálneho agenta Rufusa Ffolkesa (Roger Moore) – neznáša mačky, pohŕda ženami a z času na čas zachraňuje svet - a jeho drsných mužov, aby sa o teroristov postarali! A rozhodne s nimi pritom nemusia zaobchádzať v rukavičkách... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Themyth 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý mal byť vymanením sa zo zavedenej škatulky pre oboch hlavných predstaviteľov : Rogera Moora a Anthony Perkinsa. Nepodarilo sa to. Dôvody sú úplne zreteľné. Perkins, ktorý sa osvedčil ako záporák tu hrá vodcu zločineckej skupiny. O akú odlišnú rolu tu teda ide ? A Roger ? Môj obľúbený Bond tu hrá presne to, čo od neho očakávame. Je to veliteľ špeciálnej jednotky, ktorý ovplýva britským humorom, britkými komentármi a eleganciou. Od Bonda nie veľmi vzdialený charakter. Aby sa odlišoval čo najviac, scenár mu prisúdil bradu namiesto oholenej tváre, pitie tvrdého alkoholu priamo z fľaše, pohŕdanie ženami a hobby. To je ako forma relaxu vyšívanie obrázkov. Je to nanútené a oklamať sa nedám. Je to Roger, akého si predstavujem. Ináč dosť vlečúci sa dej tiež nepridáva na kvalite snímku. Nie je to zlé, ale ani nič výnimočné. ()

Chicharron 

všechny recenze uživatele

Toporný film, který se neskutečně vleče a Roger Moore se celou dobu tváří, jakoby zapomněl, že nehraje v dalším pokračování Jamese Bonda. Pohříchu je tento film dost podobný kravině jeho hereckého kolegy Seana Conneryho Ransom a film balancuje díky permanentním Moorovým pokusům o vtípky na hraně komedie, ale jinak jde o naprosto nudnou záležitost. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

V novinářském převleku přejímá zločinec Lou Kramer se svými lidmi velení nad norským tankerem Esther. Nyní vyhrožuje britské vládě likvidací dvou ropných plošin, pokud nesplní jeho vyděračské požadavky. Tady existuje jen jedna možnost řešení situace, a to Rufus Excalibur Ffolkes(Roger Moore), který to už zločincům ukáže, zač je toho královnin loket... ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Klasická dějová šablona o přepadení a požadavku balíku peněz ani ve své době uvedení nepřinášela nic zásadního, ale přece jen je v jádru věci kapánek jiný. Už, co se týče charakterizace. Odborník na boj proti terorismu posedlý kočkami a nenávidějící ženy? Zajímavé charakterové osvěžení vymaňující se ze stereotypu. Samozřejmě je v určitou chvíli vysvětleno proč. Snímek vznikl na základě literární předlohy „Esther, Ruth & Jenniferʼod autora Jacka Daviese, který je také autorem scénáře. Příběh začíná dobře. Hned v prvních minutách je ukázán výcvik menší skupiny chlapíků a následuje přepadení vrtné plošiny na moři. Vše tak, jak má být, aby bylo v rámci žánru učiněno za dost. Kladné postavy jsou hrdinové, i hrdinky, a padouch je patřičně slizký. Děj se vyvíjí přesně podle šablony a nechybí ani lehký humor pro odlehčení. Moc často se nevidí, aby odborník na boj proti terorismu využíval sebemenší chvilku k šití obrázku kočky na látku. O akční rošambo se tentokrát nejedná. Ale jo, něco vybuchne a ne zrovna málo, ale to je asi tak všechno. Tempo je pomalejší, než bývá obvyklé, a vše se převážně nese v konverzační dramatizaci. Takže žádné mohutné přestřelky, kaskadérské kousky či speciální efekty. Přesto snímek dokáže udržet diváckou pozornost. Na výpravě se nešetřilo, a tak i bouřka s hustým deštěm všemu vytváří patřičnou atmosféru. Dá se říci, že tento snímek svým tématem odstartoval snímky následující, kterých v osmdesátých letech skutečně vzniklo nemalé množství. Počin „Smrtonosná past“ (1988) už byl vrcholem všeho. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Film o zachrane ropnych plosin kdesi v Severnom Mori, pricom na cele Protitenoristickeho timu je samotny clovek menom Roger Moore /Spy Who loved me, Volani na dabla/ ktory veli drsnemu timu, na cele tenoristov je zase Anthony Perkins /Psycho 1960/. Uvod divaka navnadi, ze sa zacne diat nieco masakrozne, ale potom ide dost velka nuda v strede filmu. Koniec je uz lepsi, dojde aj na akciu, ale necudujem sa, ze Moore navzdy ostal v skatuli James Bond, nevie totiz hrat : 70 % ()

Galerie (39)

Zajímavosti (6)

  • Filmová loď byla vyrobena v roce 1975 v Německu a postupně měnila majitele i jména. Jmenovala se Shamrock Petrel, Seabulk Petrel, Red Petrel a Ben Viking. (sator)
  • Scény norského přístavního přístavu se nenatáčely v Norsku, ale v irském Galway. Galwayské doky byly vytvořeny tak, aby vypadaly jako norské. 35 000 lidí, kteří žili v okrese Galway, bylo pobaveno, když viděli, jak se jejich malá vesnice proměnila v norský přístav. Natáčení v Galway a mimo něj v oblasti Galway Bay trvalo pět týdnů. (sator)
  • Stovky tablet proti mořské nemoci bylo vydáno hercům a členům posádky pracujícím na palubě lodi. Pilulky se rozdávaly každé čtyři hodiny a pokud nezabíraly, alternativní možností byla injekce od přítomné zdravotní sestry. (sator)

Reklama

Reklama