Je léto 1964, kluby jsou plné a do Pensylvánie právě dorazil rokenrol. Dokonce i automobily se na nerovné dlažbě kodrcají v jeho rytmu. Každý se chce přidat, každý chce být jako Beatles. Ani Guy není vyjímkou, Odjakživa si přál stát se hudebníkem a teď má šanci. V místní kapele se uvolnilo místo bubeníka, které Guy díky svým schopnostem získá. Kapela odstartuje se skvělou písničkou, ze které se přes noc stane hit. Celá kapela je jako v sedmém nebi turné, fanoušci, filmové nabídky a vše ostatní, co ke slávě patří. Všichni si mysleli, že jim to vydrží navždy. Ale tak rychle jak jejich hvězda vylétla vzhůru, tak rychle i dopadla k zemi. (oficiální text distributora)

curfew77

Nezpochybnitelnými trumfy tohohle dneska už víceméně zapomenutého retra jsou titulní song (a pozor, také ending credits skladba stejného jména, které nejspíš skončila v konkurzu na druhém místě, nicméně je stejně skvělá) a miloučká Liv Tyler. Z kapely je nejlepší Steve Zahn, který taky jako jediný udělal v Hollywoodu jakous takous kariéru, a nevadil mi tolik ani Hanks, přestože ho nemám moc rád. Celkově kvalitní feel-good záležitost, ke které stojí za to se dejme tomu jednou za dekádu vrátit. 75 %. PS: Napodruhé jsem s odstupem let viděl extended version a musím říct, že ta původní, střihlá do standardní stopáže, je přeci jen svižnější a lépe drží pohromadě. Tak to jen tak na okraj... ()

PlysovyMacko

Príbeh o mladej kapele, ktorá sa preslávi jednou pesničkou a rozpadne sa. Nič výnimočné , na jedno pozretie v pohode. Hlavný hrdina Guy bol sympatický a pesnička chytľavá. ()

nash

Hanksův režijní debut se celkem povedl. Oddechová hudební komedie s příjemnou hudbou 6O. let a s nádhernou Liv Tylerovou v jedné z hlavních rolí. ()

`barocco

Ziadny velke umelecke dielo ale napriek tomu vydarena filmarska prvotina Toma Hanksa. Prijemna oddychovka ponuka pohlad do zakulisia hudobneho biznisu zaciatka 60. rokov minuleho storocia ked prave frcali Beatles a americka kapela z maleho americkeho mesta, The Wonders nahrala svoj jediny velky hit That Thing You Do!. Skupina podobneho mena nikdy nejestvovala ale film sa az do konca tvari akoby to bola skutocne spomienka na niekdajsiu tzv "one-hit wonder" kapelu. A prave v tom je mozno caro tohto velmi pohodoveho dielka. Tak ako titulna pesnicka zlozena prave pre tento film Adamom Schlesingerom sa tak rychlo neopocuva, tak ani film neomrzi ani po viacerych zhliadnutiach... Vynikajuci typ na nedelne odpoludnie. ()

dawexx

Milá komedie s atmosférou 60. let, kterou si Tom Hanks odbyl svůj debut na postu režiséra. Liv Tyler to sluší a Tom Everett Scott by mohl být dobrý komediant. Tenhle film názorně ukazuje, jak to vypadá, když vám sláva stoupne do hlavy aneb pýcha předchází pád. ()

kejmy

Povedená žánrová záležitost. Klišé a retro až do morku kostic plastového interiéru a moderního image šedesátých let. Slušná oddechová podívaná, vhodná jako předkrm k The Boad That Rocked. ()

Triglav

Od filmu jsem si nic nesliboval, a možná právě proto mě překvapil. Děj by se sice dal shrnout do jedné, a to ani ne moc rozvité věty, nicméně tak krásně plynul, že to nebylo ani na škodu. Navíc jako třešnička na dortu krásná Liv Tyler. ()

Kubas1994

Po dejove stránce je to chudší, než Somálsko. Mam ale slabost pro rock'n'roll a herci se opravdu snaží. Působí to opravdu dobově a sem tam se i zasmějete. Mohli akorát více zapracovat na soundtracku. ()

Peggyyy02

Pěkný oddychový hudební film, na který se příjemně kouká. K tomu doprovázen skvělou písničkou. Lepší průměr, lepší tři hvězdy. ()

Hanks se synem ve filmu

Hanks se synem ve filmu

27.03.2006

Jen nedávno skončilo natáčení adaptace knižního bestselleru Šifra mistra Leonarda a Tom Hanks se kromě dalších tří rozdělaných projektů upsal připravovanému dramatu THE GREAT BUCK HOWARD, kde si… (více)