Austin Powers: Špion, který mě vojel

• USA Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (více)

kobejn

Nechápu, jak to mohlo mít takovej úspěch a nechápu jak moch majers po nic moc jedničce natočit dvojku, obvykle se točí sekvel, když je jednička hit, což tady neplatí, tady byl hit až dvojka, bohuželm byl to taky shit a to dost velkej. Majers fak neni wůdy elen ani saša baron kohen, nechápu, že z toho mohla vzniknout série. ()

sedm.1

Mé maximální hodnocení tohoto filmu patří jednoznačně k těm nejpřestřelenějším, což mi je v tomto případě zároveň ale i naprosto ukradený, neboť co tu ve své trojroli předvádí Mike Myers, tak to je jednoduše fenomenální, nezapomenutelný, geniální a především totálně kultovní! A konkrétně jeho Dr. Zloun nemá absolutně obdoby a ještě teď se nad všemi těmi jeho gesty a ksichty dávím smíchem. Ultimátní nářez!!! Možná je to tedy až trapný, ale tohle je pro mě prostě vrchol zábavy. Jednoduchý, až primitivní, ale neuvěřitelně vtipný. Zápletka je ale jinak neskutečně tupá a slouží opravdu jen jako podklad pro exhibici Mika Myerse, což ovšem bezezbytku naprosto toleruji. Abych ji ale jen neshazoval, zároveň disponuje i hromadou parádních nápadů a originálních momentů, které jsou taky fakt kulervoucí a jen tak nezapomenutelný. Vizuální stránku, respektive kompletní stylovost lze pak považovat za zcela nezaměnitelnou a nepřehlédnutelnou, prostě „austinopowerskou“ pecku. Každopádně určitě i věřím, že spousta diváků nad Powersem ohrne z mnoha aspektů nos, ale pro mě osobně jde u Špiona, který mě vojel, o nedotknutelnou zábavu, která mě pokaždé dostane do totální extáze, jo, tohle je prostě jedna velká, gigantická prdel, a opakuji, Mike Myers je bůh!!! ()

Juto

Film očividne stále spochybňuje Bonda a samotný názov je samozrejme odkazom na Špióna, ktorý ma miloval, a opäť zisťujem, že nikto to nerobí lepšie ako Myers. Po úspechu prvého dielu si myslím, že dali Myersovi voľnú ruku, pretože veľa vecí v tomto filme je dosť ďaleko. Príkladom môže byť veselý boj medzi Austinom a Mini-Me a rovnako vtipná scéna v stane. Nič viac neprezradím. Iná vec je, že celkové efekty tentoraz pôsobia oveľa prepracovanejšie, čo je pravdepodobne tiež spôsobené úspechom predchádzajúceho filmu. 6/10 ()

VanTom

Pečlivá stylizace do přepálené bondovky a/ze 60. let se blíží geniálnosti, přesto můj zájem ke konci už opadal. S Myersov(sk)ým humorem se to má totiž jako na houpačce – od roztomile infantilního po fekálně nechutný, od vtipně přihlouplého po debilně trapný; ale často jen nudně nijaký. Samostatnou zářivou hvězdičku si ovšem zaslouží bezvýhradně šukadelická Heather Graham, yeah baby! ()

willis

Nevím čím to je, ale líbilo se mi to víc než jednička i když v podvědomí vím , že je to stejně praštěný a že některé vtipy jsou recyklovaný ze Špionátora.. neumím si prostě vysvětlit, že jsem se u toho bavil víc. Asi senilním. ... jo, a H. Grahamová je jako Felicity Šukvelová sladká jako vždycky. :) ()

• Když Austin prochází nahý kolem hotelu, můžete si všimnout znaku Casino Royal, což je odkaz na román o Jamesi Bondovi Casino Royale (1967). (PußyMagnet)
  • Becky Dyroen-Lancer, která pracovala na choreografii synchronizovaného plavání pro začátek filmu, byla kapitánkou US Synchronized Swimming Team, který vyhrál v roce 1996 zlato na olympiádě. (PußyMagnet)
  • Basilovi poznámky divákům o ignoranci důsledků cestování v čase byly improvizované. (PußyMagnet)