Rozjimatel

[2,5*]     "Prečo útočia na čerpaciu stanicu?" "Strašne sa nudím." "Poďme znova vykradnúť benzínku."     Totálne šialená kriminálna komédia zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Díval som sa na túto šialenosť ako vyjavený a nechápal som (hlavne spočiatku), čo sa to v nej deje, čo je na nej vtipné a hlavne ako sa len mohla ocitnúť v takej elitnej spoločnosti filmov. Hlavní hrdinovia sú štyria vypláchnutí frajeri, čo sa tvária strašne husto a sú takí znudení, že tyranizujú všetkých, s ktorými prídu do kontaktu. Snaží sa to byť vtipné, lenže ten humor je poväčšine dosť infantilný a až v druhej polovici filmu sa začínajú objavovať nejaké tie náznaky zábavnosti (ďalší gang dostane po papuli, gangsterská hudobná skupina, vyzliekacia hra, záverečná scéna s dvoma gangmi a ohníkmi). Napokon môj celkový dojem nie je až taký hrozný, film má aj pár pekných momentov, škoda len, že je to celé také hlúpe.     "Povedal si štyria." "Museli nás zaňuchať a zavolali posily." ()

Anderton

Film na takej mentálnej úrovni, ako štyria dementi prepadávajúci v noci benzínku s jednou palicou. Nakoniec sa ale ukážu ako ešte väčší idioti všetci okolo nich. Šiesti tupci počúvajú príkazy člena bandy s dotyčnou palicou a nenapadne ich sa naňho vrhnúť. Dvaja policajti....no proste tí sú taktiež dementi a takí roznášači jedla, ani nehovorím. Ak by mal rejža v čase natáčania 20 rokov, chápal by som jeho prístup, ale po tridsiatke to nechápem. Problém ale nie je iba v tom, že som sa nenaladil na kórejský drsný humor, ale celé mi to pripadalo nejako zvláštne svojou coolovosťou ukotvené v 90. rokoch a určené najmä tamojšej a vtedajšej mládeži na stredných školách. ()

wipeout

Je pravdou, že sa jedná svojský humor aj na Kórejské pomery a vopred musím povedať, že sa mi vôbec tento druh zmeny nezapáčil. To čo bývajú väčšinou nekontrolovateľné výbuchy smiechu sa v tomto prípade scvrklo do pár vydarených scén. Herci hrajú príšene, dej nám neustále ponúka to isté a nebyť posledných pár minút klesnem ešte nižšie s hodnotením. A to všetko napriek tomu, že kórejské bláznivé komédie milujem. Bol by som naozaj zvedavý ako by na csfd dopadol tento filmík bez J.Kórei v kolonke pôvodu:))) 1,5* ()

Lhurgoyf

Aký film sa tak môže skrývať pod anglickým názvom Attack the Gas Station!? No predsa netradičná kórejská čierna komédia, vzdialene pripomínajúca Tarantinovskú filmárčinu! V úvode vidíme štyroch chlapíkov, ako bez dôvodu demolujú jednu čerpačku. Na to sa obraz zastaví a titulok sa pýta "Prečo to robia?" Dej sa vráti o niekoľko chvíľ neskôr do čínskej reštaurácie, kde sa spontánne dohodnú na útoku a ďalší titulok nám oznámi "Pre zábavu!" Dej je vpodstate strohý, kde šéf čerpačky pred týmito výtržníkmi schová celú tržbu a tak im nezostáva nič iné, len obsadiť stanicu, zamestnancov zavrieť do jednej izby a sami vyberať od prichádzajúcich vodičov za natankovanie plnej nádrže peniaze. Keďže nemajú ani poňatia, ako sa pracuje s čerpacím zariadením, a keďže klientela je rôzna, vznikajú rôzne vtipné situácie a gagy, a v závere si užijeme aj obrovskú melu medzi poslíčkami čínskeho jedla a mafiou. Je to príjemne oddychový film, ktorý sa na nič nehrá, a zároveň ani ničím neprekvapí. ()

neoBlast

No uznávám, že jsem to nepochopil. Attack the Gas Station nabývá celkem relativně kultovních vod i ve Státech, právě přes jeden top list na imdb jsem se k filmu dostal. A co to je? Podivnost. Je tam všechen "humor", kterého jste kdy viděli od Korejců zřejmě již habaděj. Prvními záběry, kde se zběsile kroutí kamera (resp. dvakrát se přetočí) diváka navnadí a opravdu jsem očekával příchod snad i korejského Ritchieho. Ale poté dojde k celkem zajímavému, leč nelogickému kroku čtyř trestanců a dál už scénárista a režisér Dante's Inferno nevědí moc co dál s dějem. Proto se na benzínce zastaví očekávaná sorta návštěv a divák jako já se nudíííí, protože kromě podivně plíživé atmosféry není na co vzpomínat. Škoda, jediné doporučení: když už Attack, tak Block. 45 % ()