Reklama

Reklama

Pán šelem

Trailer

Obsahy(1)

Maax, nejvyšší kněz kultu boha Ara je pro svou zálibu v dětských obětech poslán králem města Aruk Zedem do vyhnanství. Pomstychtivý kněz vyšle jednu ze svých tří čarodějnic, která těhotné královně kouzlem odejme ještě nenarozené dítě. Zabít jí ho ale zabrání náhodný svědek, který je pak vychová jako vlastního syna, kterému dá jméno Dar. Během dospívání Dar zjišťuje, že má schopnost telepaticky komunikovat se zvířaty a potom, co barbarský kmen Hunů v čele s Maaxem vyvraždí Darovu vesnici, obklopen zvířecími spolubojovníky vyráží na cestu za pomstou, na níž ho čeká i odhalení tajemství jeho původu. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Stary kultovy fantasy film, kde Dar sa spolcil zo zvieratami a spolocnymi silami sa vybrali vyhubit zlo. Mimochodom Dar bol velmi chudobny pretoze toho na sebe nemal prilis moc:) Vsade na okoli ukazoval svoje svalnate, ale hlavne skostnatele telo:) Ked ho mam porovnat s inym filmom a to konkretne s Barbarom Conanom, tak Pan seliem je ovela slabsi film. Ziadna krv po zasahoch meca a tie suboje by aj mohli byt lepsie. Najzaujimavejsia scena bola s tymi cudesnymi tvormi, ktore obet s laskou objali a zachvilu len po nich zostali kosti. Tak ich milovali, az chorobne moc:) Ani hlavny zaporak vo mne nevzbudzoval ziadny strach, bol skor trapny a bez svojich poskokov by bol v prdeli:) Celkovo hodnotim film kladne, ale mohlo to aj byt lepsie. Chybali mi tam nejake fantasy priserky, ktore by tento film viac ozivili. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Treba se zblaznete ale tohle je proste uplne bozi a na vasich smesnych 57% vam zvysoka seru na tomhle filmu jsem vyrostl a kdykoliv si ho znova pustim vratim se do detstvi pro mne osobne jeste lepsi film nez Conan a svym zpusobem jeden ze zapomenutych kultu s celkem narachlym Marcem Singerem sexy Tanyou Roberts a dabelskym zaporakem Ripem Tornem vsechno dokresluje famozni hudebni doprovod a predevsim ano zviratka cvicitele tu se zviraty dokazali neuveritelne kousky dokazou divaka pobavit udivit i dojmout k slzam no a predevsim je to pak opet ukazka poctive filmariny proste takova dobrodruzna fantasy v oldschol stylu bez zbytecnych digitalnich efektu reziser Coscarelli patri mezi kultovni komercnim holywoodem neuznane vizionare ktery si chtel vzdycky delat vsechno po svem a i kdyz mu producent zasahoval do tohohle snimku jak mohl a finalni material tudiz neni uplne jeho dilo ten nezamenitelny nezavisly styl se tu proste pozna je to zkratka bomba nevim jestli to delaji ty zvirata nebo ta uzasna hudba ale pro mne je to jeden z filmu ktery budu na veky uznavat a ty vase erudovany kecy o nudnym nevyraznym becku si strcte nekam ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Dojalo mě, kolik lidí na IMDb se při hodnocení PÁNA ŠELEM nechalo přemoci nostalgií, podobně jako na ČSFD u o rok staršího SOUBOJE TITÁNů. V první polovině 80. let zareagoval Hollywood na tehdejší popularitu Dračího doupěte a dalších her na hrdiny vlnou snímků s fantasy tématikou. Po prvních vlaštovkách v roce 1981 (HAWK THE SLAYER a DRAGONSLAYER), vtrhl do kin CONAN BARBAR a tři měsíce po něm i nízkorozpočtový PÁN ŠELEM (stál necelých 5 milionů a vydělal jen 3,5) , který si v nich ale dlouho nepobyl a kultovní status získal až nesčetným reprízováním na amerických kabelových stanicích, zejména TBS. Nezávislý režisér, scenárista a producent Don Coscarelli se při psaní scenáře se svým kmenovým producentem Paulem Peppermanem jen velmi volně inspiroval stejnojmennou povídkou Andre Norton a za přispění Oscarem oceněného Kubrickova kamaramana Johna Alcotta (MECHANICKÝ POMERANČ, BARRY LYNDON, SHINNING) natočil kouzelnou fantasy pohádku, stejně vymazlenou jako jeho kultovní surrealistický horůrek PHANTASM. I tady Coscarelli zabydluje plátno pro něj typickými bizarními příšerami - meziplanetárního otrokáře Tall mana nahradil krvežíznivý kněz Maax se zálibou v dětských obětech a létající vraždící koule a zombícké trpaslíky zase hrůzní netopýří antropofágové a strážci smrti v S/M oblečcích. Stejně jako u PHANTASM, kde koule v Tall manových službách neřešily do koho se zavrtají a často tak působily spíše kontraproduktivně, i Maaxovi strážci smrti kosí všechny bez ohledu na barvy týmu a jako ve PHANTASM trpaslíky je zloduch vyrábí z obyčejných lidí. Proces jejich výroby, ve kterém hraje významnou roli pijavice umístěná uchem do mozku, je jednou z mnoha nezapomenutelných scén, které jsou Coscarelliho specialitou a kterých jsou jeho filmy plné. Film se v 90. letech dočkal dvou ultramizerných pokračování (PÁN ŠELEM 2: BRÁNOU ČASU a PÁN ŠELEM III: BRAXOVO OKO) a televizního seriálu ("PÁN ŠELEM: LEGENDA POKRAČUJE"), na kterých se ale Coscarelli nepodílel. ()

Zek 

všechny recenze uživatele

Pána šelem jsem viděl naposled jako malej kluk na vhs a pamatoval jsem z toho jen ten brutální začátek, kdy je zabita jeho rodina a i ty upíry co když vás chytnou, tak z vás vysajou život. Když jsem uviděl, že vyšlo 4k tak jsem si to znovu pustil a musím říct, že ten začátek jsem si pamatoval opravdu dobře a ty upíry taky :D. Co jsem si četl komentáře, tak spousta lidí to přirovnává ke Conanovi. Ano je to pravda, je tu hodně velká podobnost(třeba ten začátek). Ovšem na Conana tohle absolutně nemá a je to tak o dvě úrovně níž. Když ale vezmu všechny ty filmy co Conana nějakým způsobem vykrádají, tak pán šelem je z nich nejlepší. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Snímek byl natočen ve stejném roce jako slavný ‘Barbar Conan’, a byť oba mají v podstatě stejnou šablonu, mají k sobě stejně setsakramentsky daleko. ‘Pán šelem’ není tak temný, dobrodružný a násilný. Je však dějově jednoduchý, zábavný a bohužel zbytečně moc dlouhý. Výprava na fantasy žánr neoslní a co se týče speciálních efektů, jsou adekvátní a je jich tu tak málo, že nestojí ani za řeč. Mnohé scény tkví i značnou naivitou, takže spíše vyvolávají úsměv. Při dnešním pohledu se jedná o dosti špatný snímek, ale s ohledem na viditelně nízký rozpočet a dobu vzniku je třeba být přeci jen krapet shovívavější. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Darův černý tygr je ve skutečnosti obyčejný pruhovaný tygr obarvený na černo. Když se tygr napil, tak se mu barva smyla, proto jsou kolem huby vidět jeho přirozené pruhy. (mi-ib)
  • Producentovi Dinu De Laurentiisovi se film líbil natolik, že Coscarellimu nabídl režii filmu Ničitel Conan. Coscarelli to odmítl, jelikož se mu nelíbil scénář. (mi-ib)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Reklama

Reklama