Snímek Šampón je pikantní, hvězdně obsazená postelová fraška, která se odehrává v dekadentním, sexuálně liberálním Los Angeles na sklonku šedesátých let minulého století. Snímek, k němuž napsali scénář oscarový Warren Beatty a Robert Towne a režíroval jej Hal Ashby, byl nominován na čtyři Oscary a Americkým filmovým institutem byl zařazen mezi stovku nejvtipnějších filmů. Úspěšný, ale povrchní kadeřník George (Warren Beatty) bez ustání loví ženy, aniž by k nim něco cítil. Mezi jeho současné aférky patří Jill (Goldie Hawnová), žena, která ho doopravdy miluje, a jeho zákaznice Felicia Karpfová (Lee Grantová). Felicia George přesvědčuje, aby požádal jejího manžela Lestera (Jack Warden) o půjčku na nový salón. V domění, že je George homosexuál, se Lester rozhodne, že by mohl dělat bezpečného společníka jeho milence Jackie (Julie Christieová) na velkou párty. Protože je však Jackie shodou okolností jednou z kadeřníkových bývalých přítelkyň, Georgeova spletitá pavučina lží se rázem zpřetrhá, jakmile jsou Jill s Lesterem na večírku přistiženi in flagranti. (Cinemax)

Han22

Warren Beatty s šíleným účesem hraje kadeřníka, co přefikne každou. Má mladičkou co ho miluje (Hawnová), pomalu odkvétající exmilenku ke které něco kdysi cítil (Christie) a odkvetlou zákaznici (Grantová), neváhá přefiknout ani její teen dceru (debutující mladička a drzá Carrie Fisher). Navíc dvě z jeho milenek jsou manželkou a milenkou jeho potenciálního investora. Vynikající obsazení, pár výborných songů... a kde nic tu nic. Není to vtipné, není to dramatické, rozhodně to není romantické. Dřenit se to začne až ve finále, kdy se objeví pár povědomých situacích ze života (k čemu ti to bude - tenhle rozhovor jsem zažil s nevěrnou bývalkou...) a pořádně hořký konec, který jsem úpřimně Beattyho děvkařovi přál. Se zavřenýma očima 3*, ale moc jsem se nebavil. PS: Grantová tu byla suverénně nejméně zajímavá a dostala Oskara? Za co proboha? ()

nmafan

Nejdeziluzivnější reflexe "zlatých šedesátých" jakou si jen lze představit. Dost možná nejosobnější projekt Warrena Beattyho. A dle mého jeden z nejvíce podhodnocených filmů na ČSFD. ()

josieaddms

Sedmdesátá léta, hudba Paula Simona, kvalitní herečky, Warren Beatty, to všechno znělo tak dobře! Ovšem výsledek byl film o chlapíkovi který se vyspal s každou kterou potkal, a na konci toho litoval, a pochopil že jeho morální přístup nebyl tak docela správný. Ovšem od největšího proutníka všech dob, mi to přišlo opravdu hodně směšné. Navíc Simon se taky zrovna dvakrát nevytáhl, použil pouze instrumentální party jeho tklivé písničky Silent Eyes, a žádné další hudební motivy se nekonaly. Navíc Goldie Hawn se mi v tomhle filmu nelíbila, a Julie Christie se tam zase musela alespoň mihnout nahá. Že si ty herečky nedají pokoj. Navíc tam měl Beatty naprosto příšerně upravený vzhled. Takže nakonec to opravdu není tak dobré jak to vypadá. Opravdu mě potěšila jen snad první role mladičké Carrie Fisher. Pro toho kdo malinko pronikl do světa tohohle filmu a osob co na tom pracovali, dobře vědí co všechno se k tomu váže. A i přes tohle všechno, přece jenom děláme rozdíl mezi nima, a těma Hollywoodskejma pikslama, že? Navíc pro filmy z téhle doby mám prostě slabost. Takže z mojí strany si to ty dvě hvězdičky opravdu zaslouží. ()

andrew88

Peckovní film odehrávající se v 60. letech se skvělým Warrenem Beattym....kadeřník George je pěkný děvkař a taky na to doplatí....Ve filmu se také poprvé objeví Carrie Fisher. ()

gizi

Hal Ashby po filmech Harold a Maude a Byl jsem při tom, které u mě patří v těm nejlepším, hodně zklamal. Film je náročnější, než se možná zdá, a možná by ho chtělo vidět vícekrát, ale za to mi nestojí. Kromě pěkných žen stojí za zmínku dobře zakomponovaná hudba. Celkově 65%, 7.3.13. ()