PKD

Na úvod musím předeslati, že mi nevadí přítomnost Ferengů v této éře, páč když už mohli býti v STE o více jak 100 let dříve, tak co? Začnu popořadě. V tomto satanžel! posl. díle, se objevuje updateovaná Enterprise, která tvoří svým designem perfektní most mezi TOS a 1. ST filmem. Vznikla totiž genialitka, která zachovává to nej z pův. Constitution, ale nahrazuje warp gondoly refit typem, ovšem s typickými Bussardovými kolektory a já říkám, tohle jste měli dáti do motion picture! Talíř je lehce změněn, ale zbytek je pořád TOS Enterprise. Prostě...něco mezi. Co se týče příběhu, to se podívejte sami. Já ovšem musím zmíniti hl. jistou ženskou postavu, která se zde seznámí s Kirkem, načež pouhá známost docela rychle přeroste v něco víc a někteří možná tuší, že jde vskutku o Carol Marcusovou. Která na konci episody oznámí Kirkovi, že je...ehm...těhotná. Pokud vás popadne po shlédnutí tohoto dílu touha hodit bulvy na ST II se slavným výkřikem...Khaaan! neprohloupíte.;-) Dále jest příběh squelle orámován Scottym (hraje ho zde Carl Sheldon a přiznám se, že jsem ho na po1. považoval za Jamese Dohana), který tento příběh vypráví mladé prap. na cestě do původně kolonie Norpin (ale kdo ví, kde se všude po cestě Scotty zastaví, že?) ve stejném raketoplánu co mu daroval Picard. No a ti ušatí kapitalisté nejhrubšího zrna, jsou samoz. už na úrovni. Včetně jejich efektního plavidla. Závěrem ještě upozorním na kraťasy tzv.Vignetty, které též stojí za to, už jen proto, že v 1 z nich, nový Kirk přebírá velení na Enterprise, které se právě přidělávají ony ´´refit´´ gondoly (a že to je pohled pro technické ST úchyláky mého ražení) a kde máte parádního cgi Arexe z TASky! nekecám. Škoda, že nedošlo i na kočku (doslova) M´Res.:( Ale lepší než nic. A málem bych zapoměl na Velkého Medvěda (1.indián ve ST dááávno před nějakým Chakotayem) též z TASky, který je např. v díle Mind Sifter. No a na úplný závěr ještě zmíním že ony opravdu posl. a díky průseru z Axanarem nerealizované ve fázi postprodukce (což nas... hodně) 3 díly se zovou...Torment of Destiny (pokr. dílu ´For the World is Hollow and I Have Touched the Sky´), Bread and Savagery (pokr. dílu ´Bread and Circusses´) a Origins: the Protracted Man (pokr. ničeho;) páč v tomto speciálu bychom sledovali kadeta Kirka a předpokládám že tentokráte správně, zapomeňte na JJ ST 2009, který má zřejmě inteligenci pokojové rostliny a ve kterémžto díle se měl objeviti mj. i kpt. Pike). No řekněte, nebrali by jste to všemi deseti??? Nic nebude. Tak. ()