Tušíte, co se začne dít poté, když letadlo po okraj nacpané kráskami, letícími na soutěž Miss Galaxie, ztroskotá na opuštěném ostrově, kde žijí prehistorická prasata a inteligentní opice? Pokud ne, pak tuto bláznivou komedii plnou dívčích půvabů a ztřeštěných dobrodružství rozhodně doporučujeme... (oficiální text distributora)

Hystory odpad!

"Komédia" Miss stroskotankyňa robí hanbu filmom, ktoré sú založené na parodizovaniach skutočných blockbusterov. Od takéhoto žánru (spojenie paródie a komédie) človek očakáva nadmiernu zábavu, pričom nostalgicky si zaspomína na predošlé filmové hity. Nemám nič proti Jurskej svini, ani Noemovej arche či opiciam, ale takýto nevykompenzovaný a hrôzu naháňajúci miš-maš ktorý od začiatku presahuje rámec debility nie je len zbytočné natočiť ale vôbec distribuovať. Chyba je v tom, že úsmevné sekvencie nie sú dotiahnuté až dokonca, inde zase presahujú rámec možnej fungujúcej situácie. Napríklad úvodný tanec na letisku je zbytočný (nefunguje) a predovšetkým nemá vtipný efekt, veď prečo by som sa mal radovať, keď vidím Erica Robertsa a letušky tancovať v areáli (nie je vôbec vtipnou ale skôr trápnou záležitosťou). Podobných zdĺhavých zbytočností je tu kopa, no neviem prečo. Nápady pozbierané z ostatných častí nielen filmov (viď. Michael Jackson) nefungujú harmonicky (napr. v Bláznivej strele bol jeden dej, smerodajný priebeh cesty hlavného hrdinu v rámci ktorej boli vložené situácie slúžiace na parodizovanie jednotlivých filmov). Tu je všetko, pričom všetko je dlhé a bez pointy. Najväčšia chyba z mojej strany je to, že jedného daždivého dňa som sa chcel zabaviť pri komédií. Uvidel som tento film a bohužiaľ som si ho kúpil. Neočakával som žiadne veľdielo, ale toto je otras! ()

weetya odpad!

Příšerné. Jediné co mě trochu pobavilo, bylo převlékání tajného agenta v letadle. Jinak zas slepenec parodujících scének bez příběhu. Filmové odkazy, kterých jsem si všiml: Mission Impossible, 6. smysl, Vřískot, Jurský Park, Matrix, Indiana Jones, Zelená Míle, Tarzan, Harry Potter, Star Wars, Planeta Opic, Austin Powers, Hulk, Krvavý Příliv, South Park, Men in Black, Spiderman, Titanic, Pán Prstenů. Animace byla BÍDÁÁÁÁÁ ()

drankeryth

Trapna parodia v ktorej sa to hemzi ubohymi scenami na rozne filmy. Nieco sa tam aj naslo, co by stalo za smiech, ale vacsina z tohoto filmu zabieha az to absolutnej trapnosti. V poslednej dobe som uz pekne dlho nevidel skvelu parodiu. Dockam sa este niekedy nejakej parodie, ktora ma donuti sa smiat neustale? ()

rador

Opice čo chcú ovládnuť Noemovu archu.. Pápež s Michaelom Jacksnom, ktorí sa tomu snažia zabrániť.. Gigantické prasa.. Lietadlo s Misskami, ktoré stroskotá na ostrove..Efekty horšie ako v Súboji titanov. Čo viac si môže obdivovateľ absurdných filmov priať? :) Zaujímavosť: Natáčalo sa aj na Michaelovom ranči - Neverland ()

tom88

Myslel som, že už nemôžu byť paródie až také tragické, ale Miss stroskotankyňa je ta najväčšia katastrofa aká môže byť. Totálna stupidita a výplody ľudskej najnevkusnejšej fantázie. Ani jeden vtip nevyšiel, divák sa nezasmeje asi ani raz. Trápnosť nad trápnosť. Monštrózna filmová katastrofa, klobúk dole. Čo tam hladá Eric Roberts ? Scenár snád písali počas natáčania. 10% ()

• Film se natáčel v Malibu, v Oxnardu a v Los Olivos v Kalifornii a také v Neverlandu - na ranči Michaela Jacksona. (rafix)