Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

Slarque

Nápad na film, kde si to v současnosti rozdává lidstvo s draky, není špatný, zbytek ovšem ano. Už okamžité přeskočení do postapokalyptické budoucnosti, ve které přežívají poslední hrstky lidí, působil dost nezajímavě. Vysvětlení existence draků je k smíchu (draci prostě patří do fantasy a je nesmysl cpát je do sci-fi), dialogy a scénář k pláči. Christian Bale a Matthew McConaughey se sice snaží, ale scénář po nich chce jen, aby se tvářili jako největší tvrďáci a pak zas truchlili za mrtvé. Izabella Scorupco vypadá nezajímavěji, než bych vůbec považoval za možné a Rob Bowman se na režijní stoličce ocitl nějakým tragickým omylem. Alespoň ti draci vypadají docela slušně (30%). ()

klerik

ŠIALENÝ MAX asi ostane este nejaký ten rôčik na vrchole, ale nedopadlo to najhorsie. Vždy lepsie draci a oheň, ako voda, alebo pošta... Matthew McConaughey je na zjedenie :-), ale urobiť z rodeného zabijáka Christiana Balea mesiáša, to už bol fakt prešľap jak hovado. Poniektoré akcie, ale vyrazia dych... ()

Chrustyn

Velice slabý snímek. Což je veliká škoda, jelikož z daného tématu by se dala vyrobit výborná triková podívaná. To by to však musel režírovat někdo zkušenější. ()

korbitch22

Dračí béčko jako řemen,nebýt finální 20ti minutovky asi bych hodnotil hůř,ale bavil jsem se,užil si postapokaliptický svět a Bale je prostě Bale. 70%. ()

Yardak

Sice už si to moc nějak nepamatuju a jsem dosti proti tomuhle kolektivnímu hodnocení, neboť podle mě to nebylo zas tak špatný, nějak mě to prostě bavilo, co si teda pamatuju:)). Slušné béčkové fantasy. ()

Nancy

No tak sem viděla velkýho, oheň chrlícího draka, kterej letěl pár metrů ode mě. Připadala jsem si, jak když sleduji nepovedený dokument. Takovou neskutečnou nudu jsem už dlouho neviděla. Není tak dlouho, co jsem to viděla a matně si vzpomínám jen na to, jak drak někoho honil po chmelnici. Film se tváří strašně vážně a důležitě a přitom se z reproduktorů ozývají jen nemyslitelné bludy o dracích a jejich chování k lidem. Doufám, že moc často nenarazím na takové nudné blbosti, jako je tento snímek. ()

HellFire

Moje guilty pleasure a okamžitý hit. To byly doby, kdy jsem neznal ani Christiana Balea, který je teď můj oblíbenec a už vůbec ne McConaugheyho nebo Butlera. Čistý požitek jsem měl prostě jen z faktu, že jsou ve filmu skvělí draci a vymazlené zvukové efekty. Lituji každého, komu se tenhle masterpiece nelíbí. ()

Ilicka

Jednorozměrné figurky novodobých princů touží zabít všechny draky, kolik jich na světě je, a nezáleží, zda při tom svírají v ruce bazuku nebo sekeru. V papundeklových kulisách napůl rozpadlého Londýna si to s digitálním dračím samcem rozdají a můžou jít domů, rozmnožovat lidstvo. *** Neškodné béčko s áčkovým rozpočtem a herci deklamujícími patetické repliky - Chris Bale předtím než začal býti nechutně slavný a drsňácký Matthew McConneguy.Ďas pal logiku, mi bylo u sledování pěkně horko, navzdory teplotním podmínkám v místnosti. ()

ARI50

Skvělý film které má vybrané efektivně dobré scény, draka je málo a ne jen ho ale je to slušná podívaná takže akce nechybí herci jsou solidní dobří takže přeci musím pochválit tenhle slabší ale dobrý film. ()

902 10

originalni akce ve stylu "meli jste nekdy neco proti drakum", prekvapive zasazena do doby atomovych bomb, se kterymi si draci jeste prekvapiveji bez vetsich problemu poradili, takze se mohli v poklidu venovat pojidani princezen, vcetne jejich rodin, jejich znamych a znamych jejich znamych jako zakusek po obede. to se ovsem moc nezamlouvalo chrisu baleovi ve spolupraci s mattem mcconaugheyem (reknete tohle slovo cesky rychle 20x za sebou), osedlali nekolik jeste draky nesporadanych tanku a vrtulniku a vyrazili na lov. hadejte, jak to bylo dal. ()

Bauer

No špatný to zase tak moc nebylo ale je tam hodně blbostí.Z tohole filmu se dalo vytřískat více.Celkem zajimavej příběh.A zase výbornej Chrisitan Bale který je super ale ani McConughey není špatný.Osobně je to 2,5*. ()

Sawy

Ježišmárja,to byla zas jednou blbost.Čekal jsem slušné béčko s draky.Dostalo se mi špatného béčka,ve kterém ti draci skoro nejsou.Zhruba jednou za dvacet minut se objeví,něco zapálí a zase si zalezou,asi někam pokecat.Jsem asi jeden z mála lidí,kteří nesnáší Christiana Balea a tady si u mě fakt moc nepolepšil.Silácké pózy Matthewa McConaugheyho byly dost směšné a jediný z hereckého obsazení,kterého mám rád,tedy Gerard Butler,dostal spíš cameo.Stručně řečeno,je to hodně špatné a to jsem od toho zázraky vážně nečekal.20 % ()

ScarPoul

Najvtipnejšie na celom tomto filme je to že sa snaží vzbudiť dojem fantasy a akčnosti ale ani jedno ani druhé sa mu nedarí. Tento príbeh má už zlý začiatok ale poviete si že sa to zlepší že tí draci čo vyliezli spod anglického metra dokážu viac ale nech sa tu nachádza sebelepšia prihrávka na dobrú scénu Bowman ako keby nezvládal snaží sa a je to vidieť ale bohužiaľ s týmto filmom nenarobí nič. Je tu pár pekných scén finále sa dá prekúsnuť ale celkový dojem či už z filmu alebo z hole hlavy Matthewa Mc Counagheyho je strašne rozpačitý a má horkú príchuť nedotiahnutosti. Povedal by som že taká vďačná téma si zaslúžila omnoho lepšie spracovanie takže keď sa na to tak pozriem tak najlepší film z drakom bol harry potter 4. Tá jedna hviezdička je za charizmatického Balea ()

Caelos

Na střední škole jsme měli jít do kina na film Cesta z města. Co čert nechtěl, Cesta z města hrála v neděli večer v televizi a my jsme na ní měli jít v pondělí ráno. Samozřejmě se nám nelíbilo dávat peníze za něco, co jsme včera viděli. Mě a pár spolužákům to bylo jedno, jelikož jsme se jako správní středoškoláci připravili litrovkou meruňkovice a asi třema pivama. Po požití 2 balíčků orbitek, jsme se mírně unaveni dostavili před kino a zjistili, že kantoři zjistili, že by to bylo opravdu hloupé, promítat Cestu z města a na nátlak studentů vyjednali s vedením kina promítání filmu Království ohně. Film jsem viděl rozmazaně, jednou jsem usnul a pak jsem byl nucen sníst spolusedícímu svačinu, jinak bychom meruňkovice a já předvedli taky pěkné představení. I přesto jsem jakž takž stíhal děj a pár akčních sekvencí. V té době bych dal tak 8/10 Kapitola 2: Jeden známý rozprodával část své filmotéky a já jsem si část té části zakoupil, i když se nejednalo o nějaké čupr filmy. Mezi nimi bylo i Království ohně. Podíval jsem se tedy na ten film znova a své hodnocení přehodnotil na průměr (5/10). Ono to nějakou atmosféru má a akční sekvence jsou taky pěkné. Film na dvě podívání. ()

Lacike

Fantasy a draci ma nebavia. Mozno preto sa mi tento film nepacil, ked som ho videl prvykrat. Dnes ma to bavilo ovela viac. Nastastie to nie je fantasy s kuzlami a podobnymi chujovinami ale standardny postapo film s velmi solidnou temnou atmosferou. No a ti draci sa tiez daju celkom prezit az na par trikovych scen v ktorych vyzeraju dost smiesne. Okrem skvelej atmosfery film ponuka aj nadpriemerne prevedene a prehladne natocene akcne sceny. Dalej sa mi pacili spinave lokacie a casting sa vydaril na jednotku. Hned traja moji oblubenci Bale, McConaughey (jeho meno som musel skopirovat, lebo fakt si neviem zapamätat ako sa pise) a Butler. Bale pôsobil jak keby trenoval postavu trpitela a vodcu Johna Connora v T4. McConaughey si strihol najdrsnejsiu postavu vo svojej kariere a pred rokmi pre mna neznamy Butler tu hra sympatickeho kamarata Balea. Skoda ze sympatak zo Star Treku Siddig El Fadil tu nema väcsi priestor. Ale aj tak potesil. Rovnako ako divadelna scenka zo Star Wars. No a zapletka mi tiez pripadala uplne v pohode a celkom funkcne. Vysledkom je priamociare kvalitne natocene postapo becko bez hlbsich ambicii, ale po akcnej stranke dokonale zabavne. Keby aspon takto dopadol Terminator Genisys, tak som stastim bez seba. 6/10. ()

Terva

Zpočátku to vypadalo velice zajímavě, ale po půl hodině mě to celkem přestalo bavit. Od úvodu to pak mělo celkem dlouhý přeskok do budoucnosti, což je možná škoda. Boj o přežití už není tak lákavý, když vlastně nevíte proč. Dramatizace je skoro nulová a celkem to není moc dobře zpracované. Hudba také nestojí za řeč. Prostě je to tak nepovedené, že má divák chuť to zapálit sám. Nevíte co? No podívejte se a posuďte sami. Tak jsem tak hledal něco kladného a možná bych mohl vyzvednout scénář. Je povedený, ale podivně natočený. CITÁT - Jen jedna věc je horší než draci, Američané......... Pro smrt jednoho draka zemře moc lidí. Jak má pak divák věřit, že když to nešlo před tím, půjde to teď lépe, zvlášť když je draků milion, jak se tvrdí a lidí o dost méně. Film je zmatený, divný a strašně překombinovaný. ()