Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Xavierovi je neuvěřitelných třicet let. Co se to s ním děje? Není ani student, ale ani opravdu dospělý člověk, který ví, jak se věci mají. Kariéra opravdu nic moc, sny o renomovaném novelistovi se rozplývají. Jeho zaměstnáním je pak psaní reportáží a projevů a vrcholem jeho skvělé kariéry je spolupráce na scénáři pro TV seriál. Jeho sentimentální povaha ho vede v rytmu dobrodružství života ze dne na den, z noci na noc. Zdá se, že i když svede každou ženu, není s nimi schopen vydržet - i když jde o tak krásné a ušlechtilé bytosti, jako jsou Kassia nebo Wendy. Je schopen se už konečně srovnat a zaměřit svůj život na nějaký cíl?

Film Erasmus 2 navazuje na první díl, Erasmus a spol. (2002), který si získal v evropském kontextu velmi dobrý zvuk. Svěží romantická komedie s velmi kvalitním mezinárodním obsazením dává najevo svůj velký potenciál. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Rover 

všechny recenze uživatele

Příjemný film srovnatelný s prvním Erasmem. Jen ubylo humoru a přibylo klišé, to, co bylo vtipné na předchozím snímku, je zde dovedeno ad absurdum a neustále opakováno. Vypadá to, že jen kritizuju, ale přes všechna tato "úskalí" se mi Erasmus 2 líbil. Takovýchto inteligentních filmů pro mladší publikum není mnoho. Xavier je neuvěřitelně blbej:-) Čtyři hvězdičky taky dávám kvůli Audrey, protože je prostě boží...HUDBA: Loïc Dury, Laurent Levesque - zajímavá a neotřelá...taková ztřeštěná. K filmu se jednoznačně hodila. ()

Gore 

všechny recenze uživatele

Měl jsem sto chutí skočit do televize a dát Xavierovi (Duris) minimálně pěstí. Choval se, tvářil a jednal jako absolutní idiot. Ještě, že mu ta lesbička dala pěstí za mě. A Martine (Tautou) se zas chovala jako úplně rozmazlená kráva, co neví, co chce. Takže když ve filmu pobíhaj dvě krajně nesympatický a ještě k tomu hlavní postavy, tak ten film je k nepřežití. A ještě navíc děj filmu je nudnej a natahovanej. Proč, do pr*ele, musí mít přes dvě hodiny. 90 minut by bohatě stačilo. Ta jedna hvězdička je jen za Cecile de France. ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Herce i jejich postavy jsem si oblíbil už v první části, navíc Kelly Reilly od té doby výrazně zkrásněla; a děj, byť opět poněkud natahovaný, má začátek, směr i cíl, přestože to v jeho průběhu tak nevypadá; ale aspoň není tak čitelný. Je to, jak říkám, koukatelný „příběh ze žiivota“. Navíc mě fakt bavil ten jazykový mix, to člověk často v jednom filmu neslyší. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Inteligentní, zábavné, stylově natočené, ale hlavně PŘESNÉ. Už dlouho jsem neodcházel z kina s tak dobrým pocitem. Jak vidno, občas lze záživně popsat velké životní pravdy a netopit se přitom v tunách podlézavých klišé. Parádní film s netuctovým feelingem pro všechny ty, kteří zoufale poposedávají někde na prahu třicítky a neví, co se životem. A taky pro všechny, co mají dojem, že fekálních amerických komedií už bylo vážně dost. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Generace se střídají, francouzské sukničkářství zůstává aneb Čekám, že něco teď už musí přijít...a ono stále nic. 1) Asi není nejlepší nápad začít se sledováním trilogie prostřední částí, ale ono mi to prostě tak vyšlo. Jedničku L'auberge espagnole (Erasmus a spol) jsem tedy zatím neviděl stejně jako trojku Casse-tête chinois. 2) Nejvíce mě dostalo, že 31letý Romain Duris (hlavní postava Xavier) se skvělou postavou (jak ukázal v krátkém šotu, kdy zcela nahý běžel městem) a dobře zvládnutou pohybovou kulturou chodí v neforemných džínách, které úspěšně zakrývají jeho sexy tělo. Proč tomu tak je, si neumím vysvětlit. 3) Totéž platí i pro 25letého Kevina Bishopa (blonďatý William). 4) Jinak jsem zaregistroval pěkné záběry z Nex Yorku, Paříže, Londýna a Petrohradu. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Režisér a scénárista Cédric Klapisch povolal na natáčení pokračování svého snímku z roku 2002, který získal Cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, téměř kompletní osazenstvo prvního dílu. (imro)
  • Mimochodem, první díl se jmenuje „L’Auberge espagnole“, tedy něco jako španělský hotel. Je to název domu, ve kterém se odehrával děj filmu, ale ve francouzštině to také znamená místo, kam každý může přinést cokoli svého a podělit se o to s ostatními. (imro)
  • Snímek s rozpočtem 12,5 mil. dolarů vydělal ve Francii do 5. července něco nad 1,7 milionu. (imro)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno