Bibi Blocksberg strávila příliš mnoho času kouzlením a naopak příliš málo studiem. Její známky z matematiky jsou tak hrozné, že musí trávit letní prázdniny v internátní škole na hradě Altenberg. Altenberg znamená jen práci a žádnou zábavu. Podivínský ředitel školy se snaží rozluštit záhadu Altenbergu, a navíc je Bibiina spolubydlící Carina, která vypadá jako klon Britney Spears, hrozně otravná. Naštěstí se Bibi rychle skamarádí se spolužačkou Eleou, která zůstala po nehodě připoutána na invalidní vozík. Ale to by nebyla Bibi, aby se nepokusila Elee pomoci zase chodit - a to i přesto, že jí čarodějnický zákon výslovně zakazuje zasahovat do lidských životů. Jakmile uslyší příběh o zázračné soví síle, vydá se tuto sílu hledat do sklepení hradu Altenbergu. Avšak o zázračné síle modrého prášku ví i někdo další - Bibiina úhlavní nepřítelkyně, čarodějnice Rabia von Katzenstein. V dramatickém úniku prchá zlá čarodějnice z hrozivého močálu, kde si spolu se svým kocourem Mariborem odpykávala pětiletý trest. Tiše a záludně se přikrade k Blocksbergovým, k rodině, kterou z hloubi duše nenávidí... (oficiální text distributora)

keyzar odpad!

Pamatuju si ten den, kdy jsem si šel do videopůjčovny půjčit nějaký film (už si nepamatuju který), jenže už ho někdo vyfoukl přede mnou, tak jsem si z nouze vybral tento výtvor. No a byla to TRAGÉDIE. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

unclejack

Celkom stratený čas. Scenár je príliž detinský , príbeh nemá nejaké extra posolstvo , ale oceňujem snahu o priblíženie sa handicapovaným deťom. Ale nápad s čarodejnicami a modrými sovami je jednoducho tak strašne neoriginálny , že na viac ako jednu hviezdičku to nemá. O realizácii nemá zmysel sa baviť. ()

Katz

Snaha srovnávat s Harry Potterem asi nemá smysl. Nejde o milionovej velkofilm. Co se mi na Bibi líbí je, že se na ní může dívat i malý dítě aniž prožije šok a otřes z brutality a temnoty Harryho. Pro mojí dceru to bylo rozhodně zajímavější než Harry a Bibi se jí hodně líbila. Co můžu chtít víc? ()