Když se pilot malého hydroplánu zřítí při naléhavém letu s dodávkou léků kdesi nad studenými pláněmi Aljašky a pátrání záchranářů je bezvýsledné, rozhodnou se dvanáctiletá Jessie a její starší bratr Sean hledat otce na vlastní pěst. Přestože to není tak dlouho, co se přestěhovali z Chicaga do přímořského Quincy, vydají se na cestu divočinou a doufají, že uspějí tam, kde oficiální pátrání selhalo. Cestou zachrání mládě ledního medvěda, kterého se zmocnili pytláci Perry a Koontz poté, co zastřelili jeho matku. Na další cestě je pak sleduje nejen medvídě, kterému dá Sean jméno Cubby, ale také oba pytláci. Přes obtíže, které jim cesta divočinou i dvojice mužů připraví, jsou odhodláni najít otce, který zatím bojuje o život v troskách letadla. (TV Nova)

laik_60

podla scenára - príbehu a hereckého podania by som to dozaista nepozeral, je to vyslovene sentimenťák, rodinného charakteru na úrovni filmov pre školopovinné deti , čo sú s mamou popoludní v kinách. ale za kameru za tú kameru a nasnímané prírodné scenérie .. ma ten film u mňa tri body. ()

majo25

Na to, že hrajú vo filme odrastení teenegeri, je film až príliš rodinný - také detské dobrodružstvá, dobrí indiáni a kamarát ľadový medvedík. Záporáci, ktorí iba robia bu-bu-bu, nič viac. Aj keď Heston sa zhostil na staré kolená svojej role v pohode. O ostatných postavách to už povedať nemožno. Film má defakto televízne spracovanie, s typickými klišovitými minizápletkami. Ako-tak to zachraňuje prekrásna aljašská príroda a zábery zhora. Hodnotenie: 50% ()

Jaňo

90%ná trapošina s hláškami ako: "Nasleduj medveďa" alebo "Nikdy sa nevzdávaj." Potrebujete počuť viac??? ()

filmmovier

Velmi povedený dobrodružný film, který mě kdysi zatraceně překvapil. No a potom jsem ho viděl ještě několikrát - a vždy mě naprosto dostal. Pěkný scénář, herecké výkony a hlavně přenádherné exteriéry Aljašky udělaly z tohoto filmu jeden z těch vůbec nejlepších v tomto žánru. Finále dojemné, ale nejlepší na tom stejně byl ten mědvěd. 85%. A to jen proto, že jsou rozhodně lepší dobrodružňáky. ()

Honzíno

Věř medvědovi! Chvíli sníh, chvíli tráva. Všechno tu známe, ale že na týhle velký řece jsou peřeje jako kráva, jsem nikdy neslyšel, taťka zaparkuje s hydroplánem na špičce skály. Tolik logických (zbytečně!) bot ve slibném rodinném námětu zamrzí. ()

horacko

Typicky americky film so stastnym koncom, ktory bol isty uz po prvych 20 minutach. Nic nove mi ten film neponukol....iba obycajny typicky happy end a ubohe dialogy typu nikdy sa nevzdavaj...nevideli sme to uz snad tisic krat? Ta jedna hviezdicka je tam snad len kvoli tej krasnej prirode v Alijaske. ()

AngelusCZ

Viděl sem to v televizy a to jen proto že tam hraje herec z Angela. Ovšem to co tam herci předváděli bylo katastrofální. Herci vypadají neprofesionálně.Strašná hudba.Děj je o ničem. Hvězdu za velmi pěknou přírodu jinak hrůza!!! ()

peetriss

Mám pocit, že tvůrci spoléhali, že se aljašské exteriéry, dobrodružství v nich a city mezi dětmi a ledním medvídětem, prodají samy a divák si nevšimne negativ plynoucích z výroby filmu. Avšak slabota scénáře a dialogů je natolik výrazná, že přímo bije do očí. Střed vyprávění je prázdný, vyvrcholení naopak budí nechtěný úsměv. Po herecké stránce Aljašku táhne tehdy čtrnáctiletá Thora Birch, ostatní (bohužel včetně matadora Charltona Hestona) se nechytají. ()

lucijelucije

Tak mohla bych přimhouřit oko, je to béčko, s devadesátýho, ale to nejde. Ty scény, dialogy a herecké výkony mi spíš připadaly jak dobrá parodie. Ty neskutečné výstřelky, které se v tomto filmu udály nelze ani komentovat =). ()

arcticsky

Jojo....bombová příroda, Thora Birch, Charlton Heston a roztomilý méďa, který dokáže aniž by hnul brvou vytáhnout chlapa na laně ze srázu....krávovina jako prase, ale koukatelná.... ()

Luqi

Aj som chcel dať 3 hviezdičky. Napriek tomu, že dospelí z toho asi moc nemajú, keďže príbeh ja strašne naivný ale vravel som si, že je to predsa len film určený viac pre pre deti. Ale potom, na konci, prišiel ten medveď jednu zožral. Veru ten záver asi nemohli natočiť trápnejšie................ Inak pochvala za ten splav. Paradoxne najťažšie scény a v porovnaní so zbytkom filmu natočené najlepšie.............. ()