Daimadžin gjakušú

• Japonsko 大魔神逆襲 (více)
Japonsko, 1966, 79 min

Zlý válečný vůdce napadne během každoročních oslav malou vesnici u jezera. Jeho muži vypalují domy, zabíjejí bezmocné obyvatele, rabují a ničí, a při této činnosti také rozbijí sochu boha Daimajina, jejíž kusy poté vhodí do jezera. Pro vesničany vypadá vše beznadějně, ale poté začne jakási síla stahovat nepřátelské bojovníky do vody a topit je. Vrací se ochránce vesnice, aby vykonal svou pomstu? (Israha)

corpsy

No takže nakoniec do tretice všetkého dobrého. Tretia epizóda zaujme dobrodružnou výpravou štvorice chlapcov ala STAND BY ME a ponúka najvyspelejší a najnapínavejší príbeh z celej trojice. Výpravu a triky som spomínal pri celej tejto sérii a ani v tomto prípade nejde o nič amatérske. Práve naopak. ()

JohnMiller

Vďaka stránke CINEMAGEDDON, som sa úplnou náhodou dostal k celej trilógií Daimadžin. Priznám sa, že som čakal totálne béčko. Niečo zlé a katastrofálne na čom sa schuti zasmejem. A nakoniec, čuduj sa svete, nebolo to vôbec zlé, ba išlo o celkom obstojnú záležitosť. Produkcia nevytźerala extra lacná, herecké výkony aj samotný príbeh stáli za niečo. Špeciálne efekty a boje obrovského monštra-samuraja, boli na rok vzniku pomerne uveriteľné rovnako ako ničenie budov či prírody. 3 hviezdičky si táto snímka odo mňa zaslúži, hoci nie som fanúšik podobných filmov. ()

kaylin

Vzhledem k tomu, že už se série snímkem „Daimajin gyakushu“ opravdu docela dost opakuje, ale zároveň je to snímek, který je ve finále naprosto skvělý, jedná se o pokračování, které je kvalitativně někde na pomezí průměrného prvního a skvělého druhého dílu. Nedokáže překvapit a scény zde nejsou tak impozantní jako v „Daimajin ikaru“, ale přesto se jedná o podívanou, která dokáže nabídnout to, co hledáte. Destrukci z rukou obrovského, nezastavitelného monstra. ()