Momojiri musume: Pinku hippu gaaru

• Japonsko 桃尻娘 ピンク・ヒップ・ガール

fragre

Samý spoiler! Teda ti Japonci jsou podivná cháska, s podivnými měřítky pro romantickou komedii (jak je tento film aspoň inzerován). Hlavní hrdinka (středoškolská studentka) chmuří na počátku filmu svou lepou líc, ač jí vysvědčení dopadlo dobře a prázdniny začínají, neb se jí totiž nedostavila pravidelná menstruace, takže přemýšlí, zda není těhotná. Její přítelkyně zase propadá depresi, protože jí její přítel dal po prvním sexuálním sblížení kopačky, což vyřeší tím, že prchne z domova a počne se toulat. Hlavní hrdinka je za ní oběma rodinami vyslána aby jí našla a vymluvila jí sebevraždu. Celý film je pak vyplněn hledáním, nalézáním a zase ztrácením uprchlice, která svou depresi léčí tím, že se prostituuje (ovšem nezamýšleně, jak zdůrazňuje) takřka s každým chlapem, kterého potká. A celé to sledování je vůbec řetěz bizarností. Konec je však šťastný – uprchlice se s hlavní hrdinkou vrací dobrovolně domů. I hrdinčin problém je vyřešen, neb při sexu s náhodným plachým partnerem se zpožděná menstruace dostaví, což on považuje za projev ztráty jejího panenství (a celá tato situace asi má být náramná švanda, protože on je srandovně vykulený a ona radostně poskakuje po posteli a ječí). Celý tento námět, z kterého by jiný režisér mohl udělat sociální drama, je však opravdu natočen v lehkém a praštěném tónu. Prostě, ti Japonci jsou podivná cháska, takže nevím jak tohle dílko bodovat. ()