Šťastné setkání

• Sovětský svaz Schastlivaya vstrecha (více)

Optimistický film o živote a práci na čajových plantážach gruzínskeho kolchozu. Medzi dvoma gruzínskymi kolchozmi, ktoré pestujú na svojich plantážach čaj, prebieha súťaž o putovnú zástavu. V tej dobe sa vracia do rodnej obce demobilizovaný dôstojník Bidzina a privádza so sebou malého syna svoho priateľa, ktorý padol na fronte. V dedine ho očakáva dievčina Eteri, s ktorou si písal počas vojny. Tá sa mylne domnieva, že malý chlapec je Bidzinov syn a medzi oboma mladými ľuďmi, pracujúcimi v kolchoze "Boľševik", dochádza k nedorozumeniu. Kolchoz "Boľševik" bol nútený pri poslednom zbere odovzdať putovnú zástavu susednému kolchozu. Vďaka usilovnej kolektívnej práci získava kolchoz "Boľševik" znovu prvenstvo. V deň osláv víťazstva v súťaži prichádza pre Bidzinovho chránenca jeho matka a nedorozumenie medzi Eteri a Bidzinom je odstránené. (FILMOVÝ PŘEHLED - 1/1952) (oficiální text distributora)

ripo

Jedním z důležitých činitelů při zvyšování výroby a tím i životní úrovně je socialistické soutěžení. Film „Šťastné setkání" ideově čerpá z této skutečnosti a rozvijí před divákem pestré pásmo děje, opírající se o soutěžení dvou gruzínských kolchozů, v jehož rámci se odehrává příběh dvou mladých lidí, Bidziny a Eteri. Podobně jako film „Jaro v Saakenu" tak i film „Štastné setkání" nám líčí život gruzinského lidu, který po splnění a vyřešení svých pracovních úkolů žije radostným životem, naplněným spokojeností z dobré práce a zábavou, čerpající z národních tradičních her a veselic. Je to další film gruzínských tvůrčích pracovníků, kterým se podařilo zachytit současný život Sovětské Gruzie. Filmový přehled 1/1952 ()