Reklama

Reklama

Naisu no mori: The First Contact

  • Japonsko ナイスの森 〜The First Contact〜 (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Žádný příběh, žádná struktura a už vůbec žádná myšlenka. Jen jízda na vlnách absurdního humoru, groteskní fantazie a elektronických beatů. Film koncipovaný jako audiokazeta (včetně pauzy na přehození stran) obsahuje fantasmagorické sekvence, z nichž se některé proplétají a vzájemně ovlivňují, jiné jsou samostatné a všechny jsou úplně mimo racionální chápání. Film vznikl podle postav tří bratrů z televizních reklam na kafe (dva představují populární japonští herci Tadaobu Asano (Ichi the Killer) a Susumu Teradžima (Takeshis) a třetího malý bělošský tlouštík), které doplnily další surreálnosti, např. „ukecané lázeňské buchty“, duo „Bratři krtci“, vajíčkový ufonek, lesní DJky a škola s cronenbergovskými učebními pomůckami. (Febiofest 2007) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (26)

sandis 

všechny recenze uživatele

Bizarní, možná až moc... Nebo málo? Tak či tak, tento film mi příliš nesednul. Vcelku vysoko hodnotím scénku na pláži, ale jinak to šlo dost mimo mě. Guitar brother ani scénky ze školy mě vůbec nenadchly. Nápad s audio kazetou dobrý, ale ne zas tak moc. A to mám bizarní filmy docela rád... Z těch mutantů/nástrojů na mě dýchnul Cronenberg... A to je asi tak vše... Moc dlouhé. Myslím, že audiokazety mívaly hlavně 90 min. Toho se měli autoři přidržet, trošku více to zahustit. Vynechat laciné bezobsažné scénky. A možná bych se dostal i na 7-8/10... Takto to vidím na 5,5/10 ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Staronový kustod reklamných skečov Katsuhito Ishii zošil horúcou ihlou jeden rozmermi temer nedozerný, podnetnými gagmi preplnený, fantazijno-groteskne-absurdný chuchvalec z ktorého sa od smiechu poslušne padá pod stôl alebo sa neveriacky krúti hlavami, resp. obidve činnosti naraz. Promenáda preexponovane sa prezentujúcich individuií, "eXistenZovských" ufonov a dokorán otvorených otvorov (črty skatologického humoru sa nevylučujú) z ktorých môže vyliezť hocičo, trebárs aj Patrick Duffy. Inak tiež prehliadka/zásahy 4-5 mikrosvetov fikcie (nielen, ale hlavne plážová seansa), bezuzdných tanečných čísel (tróni piknik v parku) a japonské pohrávanie si s fenoménom elektronického beatu (formát audiokazety, lame mix, les). Skrátim to, lebo by sa mi mohlo vypísať pero, vrchol...vo svojom obore...vrchol. ()

Reklama

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[Filmasia 2008] Heeeej! Už jsem vám říkal, že jsou Japonci divní? Bláhově jsem si myslel, že mě národ, kde vymysleli drifty, karaoke, bukkake a automaty na použité kalhotky, nemá čím překvapit. Omyl. Už mám pár hodně divnejch filmů ze Země vycházejícího slunce za sebou, ale funky úlet takového kalibru je mimo chápání normálního smrtelníka. Opus magnum všech (nejen) japonskejch divnejch filmů. ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

Generátor vnútorne rozorvaných otáznikov od najnezabudnuteľnejšieho endemitu (pripomínajúceho ozrutne vyžratého a vykĺbeného M. Pythona). Občas je naozaj NÁROČNÉ pasovať sa s nezmyslom (bezzmyslom), ktorý v tomto diele dosahuje naozaj nestráviteľné rozmery tisícok hektárov neuchopiteľne vibrujúceho lesa (anti)historiek. ..........Po vykácaní 2/3 rozlohy by Funky Forest predstavoval jednu z najhviezdnejších prírodných rezervácií zvláštností, bizarností, surreálností, absurdností... ()

Vaklaf 

všechny recenze uživatele

Začnete se samply, nebo pomocí syntezátorů vytvoříte zvuky nové. Ty pak můžete různě modifikovat pomocí nejrůznějších efektů. Tím máte vytvořenou určitou paletu zvuků, které můžete různě mísit a kombinovat za účelem vytvoření melodie a rytmu. Takovéto následnosti zvuků, za předpokladu že se pravděpodobně budou alespoň někomu líbit, si uložíte jako tracky, lidově řečeno písničky nebo také skladby. Jelikož netvoříme obyčejné album, tak jednotlivé tracky vložíme do nějakého mixážního zařízení, tradičně zosobňovaného dvěma gramofony a mixážním pultem, avšak postačí i obyčejný počítač s patřičným programovým vybavením. S jeho pomocí pak jednotlivé skladby promísíme, neboli zmixujeme. A výsledný mix nahrajeme na kazetu. Pak už stačí jen pořádně se zdeklit (neboli naládovat se LSDýčkem), tak aby audio záznam získal i vizuální podobu. Z obyčejné audio kazety se tak jakousi mírně nadpřirozenou cestou stane vidoekazeta (v dnešní době spíš dývýdýčko). To je ta nejpravděpodobnější cesta vzniku tohoto filmu, v jehož původu je hudební mix nahraný na kazetu. Jelikož v základu mixu je vždy větší množství jednotlivých skladeb, tak i jeho kvalita se odvíjí právě od kvality těchto skladem a jejich vhodného promíchání. Někdy je obtížné přesně určit jednotlivé skladby a odvážnost jejich smíchání (zvláště u žánrově vzdálenějších skladeb) může být plusem i mínusem. Mnohdy si tak při poslechu říkáte, že tuhle desku by tam DJ snad ani hrát nemusel, nebo naopak, že přes zdánlivou nekompatibilitu mixovaných skladeb je výsledek velmi originální a libozvučný. Tak jako jednotlivé písničky mají své příznivce a odpůrce, tak to rovněž platí i o určitých mixech. A přesně to platí i o tomto čistě hudebnímu mixu nahranému na kazetu, z něhož nějakým podivuhodným způsobem vzniklo dílo audiovizuální (film). Otázkou tak pouze zůstává, zda budete v takovém psychickém (nebo možná spíše psychedelickém) rozpoložení, abyste to pobrali. ()

Galerie (8)

Související novinky

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (více)

Reklama

Reklama