Dark Sleep, The

Scénář:

Brett Piper

Steve Diasparra

ricci.s

Wow, to zase bolo niečo. Neviem, či bola zaujímavá hlavná hrdinka, alebo všetky tie fantasmagorické dimenzie, v ktorých sa ocitla. Ja to vlastne celkom odporúčam, pretože takáto kokotina sa jednoducho nerodí každý deň. Akonáhle k "niečomu" došlo, prestal som sa orientovať, či boli všetky tie vtipné postavičky a svety plastelínové, digitálne alebo animované. Aj keď v konečnom dôsledku mi to bolo aj tak jedno, pretože aj keď tam bolo všetko možné, ako celok je to tak neskutočne nemožné, že bez zrýchleného režimu by môj zdravotný stav pravdepodobne načisto zlyhal. Tú jednu neškodnú minihviezdičku dávam aspoň za to, že ma tento "pokus" úprimne rozosmial. ()

Dellamorte

Presne takto si predstavujem zohyzdenie HPL. Čo stosí za záujem je len " stop motion " atmosféricky vyprašeného " filmového vzduhcu , Necuchutný cast bytostne nenávidím , ak niekto sprzní atmosféru , ako Poe a Howard. 666 bodov za autora!!! ()

George Stobbart

Poslabšia nízkorozpočtová adaptácia Lovecraftovho príbehu "The Dreams in the Witch House", ktorá sa síce v niektorých úsekoch snaživo pokúša o vytvorenie / priblíženie H.P.L. hororu, ale príliš jej to nevychádza. Rozvedená spisovateľka sa nasťahuje do vidieckeho domu, kde sa pokúša písať, no začnú ju prenasledovať nočné mory. Tie jej znepríjemňujú nielen spánok, ale majú dopad aj na jej denné fungovanie a tak tu namiesto oddychu zažíva skôr psycho. Režisér Brett Piper, ktorý už má za sebou niekoľko uchádzajúcich hororov, si v tomto prípade síce kredit za scenár oficiálne pripísal sám, no pri vydaní a propagácii filmu sa už pre istotu začal oháňať aj Lovecraftom, predsa len známe meno vždy zvýši záujem. A aj keď to ako celok vlastne za veľa nestojí, potešili ma tu minimálne 3 veci; a to sympatická hlavná hrdinka, zaujímavé využitie stop-motion efektov namiesto CGI a vcelku slušné finále, takže nakoniec to za veľký prúser nepokladám. ()