Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

hendrich6

Touhle komedií jsem chtěl uctít památku, právě předevčírem zesnulého, geniálního komediálního herce Leslieho Nielsna.Bohužel se tu ale Nielsen objeví pouze párkrát a navíc se mi film ani moc nelíbil.Samozřejmě tu bylo pár dobrých vtipků,ale srovnávat tuhle komedii s Bláznivými střelami nejde.Mockrát jsem se nezasmál a 81 % mi přijde moc.Za tenhle film dávám 50% ()

Radyo

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

Bauer

Fakt nevim, co na této (pro mě průměrné) komedii vidíte. 81% je dost vysoké hodnocení a já prostě nevim proč. Co je na tom tak úžasného? Obyčejná parodie na letecké filmy, která bohužel nemá ten spravný humor, který já mám rád. Dialogy typu: "Musíme ho odvézt do nemocnice." " Co to je?" "To je taková budova, kde leží pacienti." To je prostě trapné a navíc se to tam opakuje ještě třikrát, ale s jinou budovou. Tady sedí to pravidlo, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Od Davida Zuckera bych čekal něco mnohem lepšího a zábavnějšího. A ty romantické flashbacky mi lezli neuvěřitelně na nervy!! Kdo tento film zachraňuje od pouhých dvou hvězdiček je jednoznačně vynikající Leslie Nielsen. Ani nevim, jestli se chci podívat na druhý díl, této přeceňované (ne)komedie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Není důvod se znepokojovat a doufám, že se vám zbytek letu bude líbit. Mimochodem není na palubě někdo, kdo dovede řídit letadlo?" Je to již mnoho let, co mne trio ZAZ poprvé donutilo připoutat se při letu z LA do Chicaga a já si dobře pamatuju, co potom následovalo. Byla to horečka sobotní noci v baru Magumba, tajný informace o náletu, pilot Roger Murdock v kůži Kareema Abdul-Jabbara, Ted dohánějící pasažéry k sebevraždám, fackování hysterky, McCroskeyho opuštění řídící věže oknem, Kramerovo fackování neziskovkářů nebo cestující přijíždějící pásem pro kufry. To jsem si tehdá skutečně zahýkal blahem. Dneska už to zdaleka tak vtipný není, ale tohle je jeden z pilířů parodie a na to já nezapomínám. ()

corpsy

Klasika trhlej paródie s nadčasovými hláškami ( je ich tu fakt požehnane ). Úsmev, smiech, chechtanie, to vás bude sprevádzať celým filmom. A budete mať chuť si ho pozrieť znovu. Jednu vec však pri amerických paródiách treba mať na rozume. Divák neznalý parodovaných filmov však z toho asi veľa mať nebude. ()

• Do role Teda Strikera byl předtím, než byl obsazen Robert Hays, zvažován zpěvák Barry Manilow. (Cheeker)
  • Muzikálová herečka Ethel Merman, jež ztvárnila poručíka Hurwitze, zpívá úryvek z písně „Všechno porůstají růže“. (Trainspotter)
  • Tvůrci obdrželi od uskupení Writers Guild of America cenu za nejlepší komediální adaptaci. (Olík)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí