Terry Dean je profesionální zloděj, kterého zrovna propustili z vězení. Při cestě z věznice však uvidí, jak se na malého chlapce uprostřed silnice řítí nákladní automobil a instinktivně hocha odstrčí. Sám ale přitom skončí pod koly vozu. Později se probouzí v bílé posteli a setkává se s Bohem, který mu dá ještě jednu šanci. A tak sestupuje zpět na Zemi, aby odčinil své hříchy, jak nejlépe umí, jedinou jeho výhodou je nesmrtelnost. (Bolldar)

kissilen

Veľa si z toho filmu už nepamätám, ale viem, že som pri tom sedela až do konca a že sa mi to v tých časoch celkom páčilo :) Nebol to sice krokodíl, ale je to fajn :) ()

Hunt

To je velmi dobrý oddechový film, plný skvělých fórů s přesahem, ktery lze shlédnout i opakovaně, ()

anais

Přiznám se že si toho taky moc nepamatuju, ale na co si vzpomínám, tak se jednalo o sentimentální nudu (nic proti sentimentu), kterou nedokázalo zachránit ani slušné obsazení. Krokodýl Dundee je super, ale tohle s ním nemá společného nic...tematem, ani kvalitou. ()

corpsy

Hoganov prepadák, ktorým určite chcel stvoriť ďalší superhit Dundeeovských rozmerov, avšak opak je pravdou. Nieje to však zlý film a určite na tú chvíľu pobaví. ()

BOURQUE

Paul Hogan úspešne premiestnil svoj štýl a humor z Crokodile Dundee do iného filmu, kde nerobí nič iné, len opäť hrá sám seba. Z určitého hľadiska v jeho repertoári je to taký film, ktorý síce obsahovo nemá nič spoločného s Dundeem, ale štýlovo nie je od neho ďaleko. „Ako anjel“, medzi inými, sa snaží, a to pomerne skromným spôsobom, pripomenúť, že: na dobré skutky nikdy nie je neskoro a každý by mal dostať druhú šancu a priestor na zlepšenie. Humor, ktorý je vložený do kresťanského náboženstva, by nemal uraziť. Paul Hogan hrá dobre, vo vedľajšej roli zaujme Elias Koteas a očarujúca Linda Kozlowski, ktorá s okuliarom a gaštanovou farbou vlasov je neodolateľná. Film, na ktorom je cítiť, že vznikol v duchu Krokodíla Dundee (dva roky po druhom diele). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Svadbos

Uplakaná zádušná fantázia tenká ako papier, s Hoganom, ako zlodejom a Chestonom ako Bohom. Hoganova ľahká charizma to nemôže zachrániť. Hogan film taktiež produkoval a napísal scenár. Paul Hogan je nepravedepodobná filmová hviezda. so svojim austrálskym prízvukom, ironickým úškľabkom a schopnosťou byť neustále prekvapený pri zistení, že je stredobodom akcie. Akúsi kvalitu skutočnej hviezdy však má. Je to druh filmu, ktorý nestrpím – sentimentálny príbeh, v ktorom darebák je takmer zabitý, ide do neba, kde mu Boh (ktorý vyzerá ako Charlton Heston) povie, že mu dáva ešte jednu šancu, aby sa polepšil. A tak sa chlapík vracia späť na Zem, spriatelí sa s chlapíkom na kolečkovom vozíku a zaľúbi sa do jeho sestry, ktorá vedie centrum pre opustené deti a ... no tak, stačilo. Takže prečo som pozeral tento film so záujmom namiesto cynického odmietnutia? Vo veľkej časti preto, lebo Paul Hogan a ostatní herci v príbehu boli schopní prejaviť kompletnú úprimnosť a zároveň jemný zmysel pre humor a enormný pocit dobrej vôle. Je tu čosi, čo sa nedá získať štúdiom a je sympatické na Hoganovi, že si dokáže takýto materiál osvojiť. V ďalšej časti preto, lebo Hogan je rodený komediant. Ak by nebol v showbiznise, pravdepodopbne by hostil svojich kámošov v bare, prípadne konferoval banket pre svoju bowlingovú ligu. Má v sebe inštinktívny dobrý humor. Zápletka filmu nie je ktovieaká sofistikovaná a niektoré sekvencie sú také naivné, akoby boli požiačiané zo starých béčkových westernov. Tu to však vyvažuje Hoganova prirodzená zábavná prítomnosť. Napriek tomu nemôžem tento film odporúčať – veci sa na konci veľmi stenčujú a vývoj zápletky je hlúpy. Rád by som skončil optimistickejšie, ak by sa dalo. Ale nedá sa povedať, že pohŕdam týmto filmom, pretože má v sebe špeciálne kvality a jemný dobrý humor. ()