Notorický zloděj Tsuma byl právě podmínečně propuštěn z vězení. A tam na něj čeká jeho životní kšeft. Má zorganizovat krádež nejslavnějšího obrazu v celé zemi, Dámy s hranostajem Leonarda Da Vinciho. Cesta k bohatství však vůbec není tak snadná, jak si představoval. Když totiž do akce přizve svého bývalého kumpána Juliana, s hrůzou zjišťuje, že se jeho starý kamarád ke své minulosti postavil zády a stal se z něj policajt! Ten ale z přátelství vymyslí plán, aby se Tsuma nažral a Dáma z hranostajem zůstala celá. Jeho součástí je geniální padělatel Hagen a jeho krásná a temperamentní vnučka. Všichni čtyři pak rozjíždějí vlastní hru, která může skončit buď obrovským bohatstvím, nebo totálním krachem. Podaří se podvodníkovi, policajtovi, padělateli a mistrovi uskutečnit umělecký zločin století? (oficiální text distributora)

fantomas19

* Dáma s hranostajom - kópie vs originál, zlodeji vs umelci * vtip, humor, priateľstvo & uznanie * zlí vs dobrí, alias zlodeji vs policajti * ()

boombang

Nebylo to špatné - sice trošku nuda, ale dokoukal jsem to. K dokonalosti tu chyběli už jen Karol Wojtyla, Zbigniew Cybulski a Ewa Farna :-) ()

mikhail

Príjemný film od tvorcu takých hitov ako Sexmisia či Kingsize. Postavy boli uveriteľné, príbeh zaujímavý, ale ku koncu už trochu strácal na napínavosti a vtipnosti. ()

Pavel_Pan

Podraz na krakovský způsob; od určitého času stopáže dobře čitelná, přitom však zábavná a zároveň profesionální věc. Např herci typologie herců atd.. Líbilo se. ()

JLH

Klasická ale perfektně zpracovaná zlodějská zápletka o krádeži a prodeji cenného obrazu. Podle mého výborná krimi komedie. Celou dobu se něco děje, film ani chvilku nenudí a dost jsem se u něj nasmál. Plusy bych viděl v neokoukaných polských hercích, kteří všichni pasují do svých rolí. Příběh je obohacený o spousty zábavných detailů. Přestože polsky neumím, je to zvukomalebný jazyk a je radost to poslouchat. ()

ric

Komu vadí, že všechny zápletkové prvky už někdy někde viděl, ať zvedne ruku. Jó lehkost, šmrnc a vtip - to jsou ta nejvýstižnější slova pro tento kousek od našich polských sousedů. ()

Santek

Tohle je opravdu povedená komedie. Škoda že se o ní neví více. Určitě by si zasloužila větší pozornost. Tohle že bylo v kinech čr? Tak to by mně zajímalo kde? Taky jsem potěšený, že poláci ještě umí natočit dobrou komedii. Vlastně ty nejlepší komedie jsou jen od tohoto režiséra :-) ()

quasar

Ač jsem byl hodnocením vás ostatních nadšen a Machulského Vinci šimral mou zvědavost, musím přiznat, že po shlédnutí filmu jsem byl dost na rozpacích. Rozhodně nedosahuje úrovně Vabanků, ale to už tu bylo řečeno. Spíš mě mrzelo, že se rejža pokoušel vařit podle podobného receptu a výsledek je dost ukoptěný a nenadchne. ()

route60

Polští Dannyho parťáci skutečně podařený polský film, Machulski je prvotřídni režisér nevím jak to ti poláci dělájí ale akce jim skutečně jde narozdíl od českých tvůrců kteří umí natočit akční zadřenost typu Nahota na prodej ()

old salt

Machulski opět zabodoval ! Mělo to vše , co takovýto film má mít, a i když to podle mého nedosahovalo kvalit VABANK, byl to velmi dobrý "lupičský" film. Dobrý scénář, dobří herci. Bavil jsem se a ke konci to bylo opravdu svižné ... ()

Piškot

Výborná, svižná a příjemná komedie, která mi, nevím proč, připomíná francouzské filmy. Škoda, že se něco podobného netočí u nás. Kdyby to nebylo polské tak za 4*, ale mám pro ně slabost a tak za pět (polsky vlastně za jedna). ()

The_God

Hodně povedená komedie. Z daného námětu vytěžili tvůrci snad všechno dobré, co se dalo. Herci nebyli sice nejlepší, ale nadprůměrně dobří určitě. Sem tam mě pár věcí trochu zarazilo a spolu s výkonem herců to dohromady dělá o hvězdičku méně než plné hodnocení. Celkově ale musím říct, že pokud máte rádi pěkné komedie a stačí vám, že se budete bavit celý film, místo abyste se šestkrát zasmáli a jinak se nudili a nelpíte na nálepce "Made in Hollywood", pak rozhodně doporučuji zhlédnout. ()

Horác

Tahle polská záležitost je hravá, vtipná a svižná. Osvěžující jsou i polské reálie. Na konci na mě ale ta mozaika byla až překombinovaná, takže to s tím hodnocením nebudu přehánět. ()