Notorický zloděj Tsuma byl právě podmínečně propuštěn z vězení. A tam na něj čeká jeho životní kšeft. Má zorganizovat krádež nejslavnějšího obrazu v celé zemi, Dámy s hranostajem Leonarda Da Vinciho. Cesta k bohatství však vůbec není tak snadná, jak si představoval. Když totiž do akce přizve svého bývalého kumpána Juliana, s hrůzou zjišťuje, že se jeho starý kamarád ke své minulosti postavil zády a stal se z něj policajt! Ten ale z přátelství vymyslí plán, aby se Tsuma nažral a Dáma z hranostajem zůstala celá. Jeho součástí je geniální padělatel Hagen a jeho krásná a temperamentní vnučka. Všichni čtyři pak rozjíždějí vlastní hru, která může skončit buď obrovským bohatstvím, nebo totálním krachem. Podaří se podvodníkovi, policajtovi, padělateli a mistrovi uskutečnit umělecký zločin století? (oficiální text distributora)

FandaF

Příjemná, nevšední podívaná, hodnotím lépe, než kdekterý americký počin. Je to tak za 4 a 1/2 hvězdy, ale 0.5 se zaokrouhluje nahoru, že ;-) ()

Spike86

Trochu nudný pokus o lupičskou komedii. Příběh i zpracování postrádá prvotřídní kvalitu a pokusy o vtipné hlášky, které se sem tam vyskytují tomu moc nepomáhají. 60% ()

Pompeius

Juliusz Machulski je prostě borec a svým Vinci navázal na své starší Vabanky. Zábavná, svižná a vtipně nakombinovaná kriminální komedie odehrávající se v jednom z nejkrásnějších měst na světě - Krakově. Vřele doporučuji. Další důvod, proč začít milovat polskou kinematografii. ()

Džej Ár

Je to tak na 4 a půl, ale protože mám slabost pro Machulského filmy, dávám za pět. Ale konečně zase jedna "zlodějská" komedie dle mého gusta. Jediné, co bych vytknul, je trochu zdlouhavá prostřední pasáž přípravy na akci. ()

Ludva

[2009-08-09] * Vynikající krimikomedie. Skvělé absurdní nápady: Julianovo rušné dopoledne (loupež, vyšetřování téže loupeže, a ještě test na právech). Nebo horník, co si po úrazu nepamatuje obličeje, ani svých dětí (když si hrajou u mýho auta, tak asi budou moje), což vede k použití geniálního hesla Churcilava-Beckenbauer. Ke konci jsem se sice těch padělaných obrazů už nemohl dopočítat, ale vem to čert... Jo a abych nezapomněl: Kaďi-lak mi kleknul. ()

xyran

Velmi zdařilé zpracování tématu,které už bylo tolikrát natočeno. Nicméně postavy Cuma a Juliána mají šťávu.. :-) Vše navíc zasazeno do uliček starého Krakova,kde ve skutečnosti Dáma s hranostajem je opravdu doma.. Dialogy jsou vtipné,ale přitom přirozené - tak nějak by asi měla vypadat oddechová komedie. ()

ImDude_man

Když ti policajti koukají, jak kolem sanitky s obrazem vybuchuje ta dlažba a ten jeden se ptá toho druhého: Viděl jsi někdy něco takového? a ten mu odpovídá Tylko w filmie, tak se řežu smíchy jako blázen. Italian job je můj oblíbený a líbí se mi s jakým nadhledem a lehkostí svou vykrádačku Machulski přiznává ()