Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

tron

Na tomto som bol svojho času ako puberťák v kine. Komiks som nepoznal a film ma výrazne sklamal. Ústredná postava OK. Poteší, že nejde o klasického hrdinu, ale v podstate o Satanovho pomocníka (!!!). Takisto maniakálny klaun John Leguizamo je výrazným plusom snímky, hoci občas je až moc nechutný. Poteší tiež Martin Sheen. Akcia je však dosť biedna a po vizuálnej stránke nejde o nič extra presvedčivé. Celkovo ma Spawn prestal zaujímať už po úvodnej scéne s atentátom. Kino Považan NMnV 1998 ()

kingik

Bylo velkou chybou převést comics Spawn do filmové podoby. Ještě větší chybou bylo angažování režiséra Dippého a herecké obsazení také za moc nestojí. S nízkým rozpočtem se nedají očekávat zázraky a tak vše mohlo zaplátovat dostatek akce, ale i ta jakoby si svou účast v tomhle nepodařeném béčku rozmyslela. Pár náznáků nějaké kvality se tu najde, ale celkově to nedrží pohromadě a tudíž není o co stát. 40% ()

M.Macho

V jistém nejmenovaném internetovém telvizním programu přeložili Spawna doslovně - tedy jako Potěr. Myslim, že tehnle chundeláč plný překvapení určitě nepatří na úplné dno a pojmenování Potěr si nezaslouží. V celku pěkně vizuální záležitost pramenící zejména z legračních Spawnových udělátek - např. jeho plášť je naprosto dokonalý. V celku dobré, ale ne bombastické - vcelku slušné, ale ne orgastické - poctivý průměr. ()

B!shop

Muj oblibenej komiksovej film, ale je fakt, ze v dnesni konkurenci by fakt neobstal. Jednak cely to pusobi dosti beckove, akce tu taky zrovna moc neni, triky jsou desne digitalni a hlavni zaporak Malebolgia by neobstal ani ve videohre. Pak obcas je videt, jak tvurci nevi, jak prejit na dalsi scenu a musi si pomahat ruznejma efektama ohne a podobne namisto normalniho strihu. Nicmene aspon herci se povedli, Leguizama jsem fakt nepoznal, ale jeho klaun je jedna z nejlepsich veci na filmu a zaporak Martina Sheena je taky nadprumernej. To, cim tenhle film ale vynika, je docela slusna koncentrace hlasek, paradni temna atmosfera (dyt hlavni hrdina je vlastne zombik) a celkove docela slusnej svih a vysoka zabavnost. Objektivne to na 5* neni, ale jak uz jsem psal na zacatku, mam tenhle film rad. ()

Wallas

Až roztomile béčkový, tento snímek má mnohé co nabídnout - ať je to už klaun Johna Leguizama, nebo úžasně přehrávající Martin Sheen. Zdálo se mi, že ILM asi moc dobře zaplatit nedostalo, protože ty záběry z pekla vypadají jako dělané v 3D MAXu, jinak výborná stylová podívaná, nejen pro příznivce komixu. ()

• Spaz (Spawnov pes) je prezývka chlapíka, ktorý mal na starosti špeciálne efekty vo filme - Steva 'Spaza' Williamsa. (m.a.t.o.)
  • Terryho Fitzgeralda si mohol zahrať Edward Norton, no na projekte sa nemohol zúčastniť kvôli natáčaniu filmu Hráči (1998). (m.a.t.o.)

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)