Miss Marple: At Bertram's Hotel

(TV film)
všechny plakáty

Agatha

Dá se říci, že Hotel Bertram přesně odpovídal mojí představě při čtení knížky. Staromódní hotýlek, který je okupován milovníky zašlých časů svého mládí, kde se čaj podává tak jak má a zákusky chutnají přesně tak jako kdysi. A v krbu neodmyslitelně hoří ohěň za doprovodu rozhovorů starých dam. Jednou z nich je i naše známá slečna Maprlová, která si zde dopřává jednoho z mála povyraženích. Záhy si však začne všímat zdánlivě nesouvisejících podivností, které se v hotelu odehrávají. Docela mile mě překvapil samotný úvod filmu, kdy současně vlakem přijíždí slečna Marplová a letadlem přilétá energická a světaznalá Bess Sedgwicková, kterou skvěle zahrála Caroline Blakiston. Působilo to celkem pompézně a dramaticky, skoro jako entrée na velkém plátně. Pak se to tak pěkně usadilo a tvůrci se snažili celkem věrně držet knihy. Jediné co mě trochu zklamalo byl opět slabší konec. Alespoň si slečna Marplová mohla před odjezdem s inspektorem Davym podat ruku, když jim to spolu tak pěkně šlo. Skvělá adaptace. 80% ()

filmmovier

Celá tahle série s Joan Hickson v roli slečny Marplové je o jeden až několik levelů výš, než to od ITV, které je u nás nejznámější, ale Hotel Bertram, který bych mezi své nejoblíbenější příběhy od Agathy Christie rozhodně ani náhodou nezařadil, je ještě o dost lepší! Tahle adaptace (věrná, jako vždy) rozhodně předčí svou předlohu. Parádní zápletka (jak jinak), navrch elegantní herecké výkony, úžasná atmosféra a nádherná hudba. Co víc si přát? 90%. ()